Pts. Haz 17th, 2019

Sarıkamış'ta aç kalan ayı yavrusu ilçeye indi

KARS (AA) – Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, doğada aç kalan yavrusu ilçeye indi.

İlçeye yakın bölgelerde yaşayan ve dünyada tek göç edebilen bozayılardan olan yavru, ilçede etkili olan kar ve soğuk hava nedeniyle doğada yiyecek bulmakta zorlanınca İnönü Mahallesi'ne geldi.

Askeri alanda yer alan kullanılmayan binaların önünde yiyecek arayan bozayıyı görenler, ayı yavrusunun karnını doyurması için bölgeye ekmek bıraktı.

Ayı yavrusu, karnını doyurduktan sonra yeniden ormanlık alana gitti.

Bazı vatandaşların da ayı yavrusuyla öz çekim yapması da dikkati çekti.

 • Aç kalan bozayı iftar saatinde mahalleye indi
 • KARS (AA) – Dünyanın tek göç eden bozayılarının yaşadığı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kent merkezine inen bozayı yavruları dikkati çekiyor.

  İftar saatine yakın İnönü Mahallesi'ne gelen bozayı yavrusu, çöp konteynerlerinde karnını doyurmaya çalıştı. Bunu gören vatandaşlar cep telefonlarıyla bozayı yavrusuyla öz çekim yaptı, fotoğrafını çekti. Bazı vatandaşlar da evlerinin balkonundan fotoğraf ve

 • Yiyecek bulamayan ayı yavrusu kümese girdi
 • RİZE (AA) – Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde yiyecek bulamadığı için tavuk kümesine giren ayı yavrusu, vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.
  Doğu Karadeniz'de hava sıcaklıklarının düşmesi ve yüksek kesimlerde etkili olan yağış sebebiyle yabani hayvanlar yiyecek bulmakta zaman zaman zorluk yaşıyor.
  Bu nedenle yaşam alanlarına inen yabani hayvanlar, vatandaşların da zor anlar yaşamasına neden oluyor.
  Çamlıhemşin ilçesine bağlı