Schneider Electric'in “İnovasyon Günü 2021” etkinliği 6 Temmuz'da gerçekleştirilecek

İSTANBUL (AA) – Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde faaliyet gösteren Schneider Electric, 6 Temmuz'da "İnovasyon Günü 2021" etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Schneider Electric açıklamasına göre, canlı ve sanal gerçekleştirilecek etkinlikte, dünyanın dört bir yanından kanaat önderleri bir araya gelerek iş büyümesi ve operasyonel stabiliteyi merkezinde sürdürülebilirlik olacak şekilde sağlayabilmek için dijitalleşmenin nasıl kullanılabileceğini derinlemesine tartışacak.

Etkinlikte, çevreci ve kutup gezgini Robert Swan, dijital analist ve antropolog Brian Solis, yazar ve Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi Rachel Botsman ve Schneider Electric Güvenli Güçten Sorumlu Başkan Yardımcısı Pankaj Sharma dahil olmak üzere yerel ve uluslararası konuşmacılar yer alacak.

Konuşmacılar, "dijital teknolojiler daha sürdürülebilir ve dirençli bir geleceğe nasıl güç verecek?", "dijital dönüşümle güven oluşturmak" ve "şirketlerin ilgisini korumasında sürdürülebilirlik liderliğinin rolü" konularında görüşlerini paylaşacak.

– "Dijitalleşme, yeni normalde avantaj sağlamamızı, rekabet gücümüzü korumamızı ve gelişmemizi sağlıyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Schneider Electric Güvenli Güçten Sorumlu Başkan Yardımcısı Pankaj Sharma, "Dijitalleşme, yeni normalde avantaj sağlamamızı, rekabet gücümüzü korumamızı ve gelişmemizi sağlıyor. Müşterilerimizin özellikle çevresel katma değer sunma konusundaki potansiyeli kuşkusuz muazzam. Sürdürülebilirlik günümüzde kurumların ayakta kalabilmesi açısından kritik öneme sahip. Dijitalleşme, uygun bir stratejiyle birlikte bir yandan iş büyümesine yönelik net bir yol haritası ortaya koyarken bir yandan da çevre üzerindeki etkileri en aza indirebilir." ifadelerini kullandı.

Schneider Electric Güvenli Güçten Sorumlu Pasifik Başkan Yardımcısı Joe Craparotta ise sürdürülebilirlik yolculuğunun dijitalleşmeyle başladığını aktararak, "İş ve IT liderlerinin, bunu stratejilerine esneklik kazandıran ve böylece şirketlerinin net sıfır enerji ve net sıfır karbon gibi hedeflere doğru ilerlemesini sağlayan bir fırsat olarak görmesi gerekiyor. Bu iddialı hedefler, bir zamanlar sürdürülebilir bir işletmenin göstergeleriyken artık akıllı bir işletmenin göstergeleri haline gelmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Verilen bilgiye göre, etkinliğe katılanlar aynı zamanda "Galaxy VL ve EcoStruxure Micro Data Center 43U" gibi en son Schneider Electric çözümleri hakkında bilgi alabilecek ve yarının çözümlerinin bugünden nasıl uygulanabileceğini ele alan uygulamalı oturumlara katılabilecek. IT ve veri merkezi uzmanları, IT çözüm sağlayıcıları ve ayrıca tesis müdürleri ve elektrik danışmanları ve yüklenicilere yönelik ara oturumlar ve bağlantı oluşturma fırsatları da olacak.

Etkinliğe, "http://events.se.com/innovation-day-sdt-mea-tr-2021/tur" adresinden ücretsiz kayıt yapılabiliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde önemli şirketlerden biri olan Schneider Electric’in Dijital Ekonomi ve İklim Etkisi başlıklı raporunda, IT (bilgi teknolojisi) ve enerji tarafında bileşen ve sistem seviyelerinde verimlilik elde etmek için gösterilen çabalara devam edilmesi tavsiye ediliyor.

Schneider Electric açıklamasına göre, şirket, dijitalleştirilmiş ve akıllı uygulamalara gelecekte nasıl güç sağlanacağının anlaşılmasını sağlamak için bir araştırma raporu yayınladı.

Dijital Ekonomi ve İklim Etkisi başlıklı raporda, IT sektörünün elektrik talebinin 2030 yılına kadar yaklaşık yüzde 50 artacağı tahmin ediliyor. Ancak elektrik sistemi karbonsuzlaştıkça, emisyonlar o zamana kadar yüzde 26'dan daha fazla artmayacak. Emisyonlardaki bu artışın azaltılmasına yardımcı olmak için Schneider Electric Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü, IT ve enerji tarafında hem bileşen hem de sistem seviyelerinde verimlilik elde etmek için gösterilen çabaların devam etmesini tavsiye ediyor.

Schneider Electric'in Boston Merkezi’nden sanal olarak sunulan özel bir medya etkinliğinde yayınlanan raporda, bu sistemlerin, bir PUE (Power Usage Effectiveness – Güç Kullanımı Verimliliği) bakış açısıyla hiper ölçekli veri merkezlerinden daha az verimli olması beklendiğinden, edge bilgi işlemin yükselişinin özel bir odaklanma gerektirdiği vurgulanıyor.

Schneider Electric araştırma raporunun yanı sıra, EcoStruxure IT veri merkezi altyapı yönetimi yazılımı ve Galaxy VL 3 fazlı kesintisiz güç kaynağı (UPS) güncellemelerini duyurdu ve sektör lideri tek fazlı UPS olan APC Smart-UPS Ultra'yı tanıttı. Tüm tanıtımlar, IT ve veri merkezi altyapısının esnekliğini artırırken sektörü, sürdürülebilirlik hedeflerinde ileriye götürmek için tasarlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Schneider Electric Güvenli Enerji Başkan Yardımcısı Pankaj Sharma, "Dünya karantinaya girerken aynı zamanda çevrim içi oldu ve internet trafiği arttı. Dijital faaliyetin kaçınılmaz olarak CO2 emisyonlarında oldukça sorunlu bir artışa neden olacağını varsaymak yanıltıcı olacaktır. Schneider Electric Sürdürülebilirlik Enstitüsü'nün analizi, IT’nin elektrik kullanımının her beş yılda bir iki katına çıkacağını öngören en kötü durum senaryolarının çoğunu boşa çıkarıyor. Bununla birlikte bir endüstri olarak, dijital hayatın devam etmesini sağlarken dayanıklı olmanın yanı sıra yeni sürdürülebilirlik kazanımları kaynakları bulma konusunda da tetikte olmalıyız." ifadelerini kullandı.

Schneider Electric’in son 15 yıldır sürdürülebilirliğe odaklandığını ve kısa süre önce dünyanın en sürdürülebilir şirketi olarak adlandırıldığını dile getiren Sharma, "Gelecekte inovasyonun daha geniş bir bağlantı ortamında daha fazla verimlilik sağlayacağına yönelik bir zihniyet benimsedik. Sektörümüz, akıllı ve bilinçli seçimler yaparak dijital teknolojilere yönelik artan iştahtan kaynaklanan elektrik ve emisyon miktarını azaltmaya yardımcı olabilir." değerlendirmesinde bulundu.

İSTANBUL (AA) – Schneider Electric ile Wartsila, dünyanın ilk sürdürülebilir lityum madencilik güç çözümünü başlatıyor.

Schneider Electric'ten yapılan açıklamaya göre, iki şirket, dünyanın en uzak lityum madenleri için sürdürülebilir, kesintisiz bir güç çözümü oluşturmak üzere iş birliği yaptı.

Bütünsel amaca yönelik güç sistemi, dünyanın her yerinden maden operatörlerinin kullanımına sunulan özelleştirilmiş güç kaynağı danışmanlığı ve tasarımı, güç altyapısı kurulumu, ekipman teslimatı, montaj, dijital mikro şebeke işletimi ve devreye alma işlemlerini içeriyor.

Schneider Electric ve Wartsila tarafından 20 yılı aşkın bir süreyi kapsayan iş birliği içinde geliştirilen çözüm, 200'den fazla projeyi kapsıyor ve enerjinin verimli dağıtımı ile kullanımını optimum hale getiriyor.

Madencilik sektörüne minimum çevresel ayak iziyle üst düzeyde uygun maliyetli bir güç çözümü sağlamak için mikro şebekeler, termik enerji üretimi, enerji depolama ve diğer yenilenebilir enerji kaynakları bir araya getiriliyor ve bunlardan yararlanılıyor. Pilot projeler temel alındığında tipik sonuçlar şunları kapsıyor:

Yeni çözüm, maden başına yılda yüzde 20 veya 18 bin 500 ton karbondioksit (CO2) emisyonu azaltımı sunuyor. Yerel şebeke dışı dizelden üretilen güçten geçiş yapıldığında enerji maliyeti yüzde 40 azalıyor.

Projenin tasarım konsepti, madenin üretken hale getirmek için tam olarak doğru seviyede güç sağlarken madenin yaşam döngüsünü de uzatıyor. Sonuç olarak, bir madenin üretim hedeflerine ulaşması için işletme maliyetleri azalıyor ve güç kullanımı optimum hale getiriliyor.

– "Çözümün getirdiği faydalar lityum madenciliğinin çok ötesine geçiyor"

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Schneider Electric Madencilik, Mineraller ve Metaller Segmenti Başkan Yardımcısı ve Bölgesel Segment Lideri Vivek Kapoor, çözümün getirdiği faydaların lityum madenciliğinin çok ötesine geçtiğini bildirdi.

Proje sayesinde maden operatörlerinin tesislerinin çevreye etkisini azaltmalarına ve üretim maliyetlerini düşürmelerine olanak sağlanacağını kaydeden Kapoor, "Küresel mineral, metal ve maden operatörlerinin operasyonlarını hızlı bir şekilde karbonsuzlaştırmaları ve yüzde 100 yenilenebilir olma yolunda ilerlemeleri gerekiyor. Bu çözüm, bu güçlüklere yanıt vererek daha önce şeffaf olmayan operasyonlara şeffaflık ve verimlilik getiriyor." açıklamasında bulundu.

Wartsila Energy Stratejik Ortaklık Direktörü Jean Nabb ise iki şirketin güçlü yönlerini ve deneyimlerini temel alan bir çözüm tasarladıklarını bildirdi.

Nabb, "Bu çözüm, sadece güvenilir bir enerji tedarikini güvence altına almakla kalmayacak, aynı zamanda daha verimli madencilik operasyonlarıyla ekonomik ve çevresel faydalar sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.