Securitas Mobil Kamera ile hızlı çözüm

İSTANBUL (AA) – Securitas tarafından özel tasarlanan Mobil Kamera, farklı güvenlik ihtiyaçlarına hızlı cevap veriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Securitas, işletmelerin değişen yapı ve uygulamalarına uyum sağlayabilmek için özel çözümler geliştiriyor.

Hızla devreye alınabilen Mobil Kamera da farklı güvenlik ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek için Securitas tarafından özel tasarlandı.

Mobil Kamera, tesis içerisinde hızlı değişen ihtiyaçlar için üretilmiş taşınabilir bir güvenlik sistemi. Koşulların ve risklerin her gün değişebildiği maden, AVM, enerji sahaları veya şantiyeler gibi geniş alanların güvenlik kurgularında etkin olarak kullanılabiliyor. Hızlı aksiyon alınmasını sağlıyor.

Sistem, aynı zamanda Securitas Uzaktan İzleme merkezi ile de entegre çalışıyor. Önceden kurgulanmış güvenlik senaryolarına göre sisteme uyarı düştüğünde, Securitas Operatörleri uzaktan bağlanarak, olası durumlara müdahale ediyor.

Platform, ihtiyaca özel olarak da tasarlanabileceği gibi genelde iki sabit ve bir hareketli kameradan oluşuyor. Özel römorku sayesinde bir araç arkasında çekilerek hizmet verilecek bölgeye getirilebilen Mobil Kamera, dakikalar içerisinde devreye alınabiliyor.

Üzerinde bulunan ses ve aydınlatma sistemleri ile ihlaller halinde gerekli uyarıyı yaparak etkin caydırma sağlarken, bataryaları sayesinde, elektrik bağlantısının kesildiği durumlarda bile saatlerce hizmet verebiliyor.

Kalabalık kontrolünde canlı izleme için ek olarak kullanılabilirken, olay sonrası görüntüleri geriye dönük olarak izleme imkanı da sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Securitas Güvenlik Teknolojileri Koordinatörü Emre Erdal, Mobil Kamera'nın dinamik ve değişkenlik gösteren tesislerde önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, "Sistem bize mobilite ve hız kazandırdı. Etkinliklerde ya da hizmet verdiğimiz sektörlerde güvenlik riski gördüğümüz projelere anında destek olabiliyor, riskleri minimize edebiliyoruz. Aynı zamanda iş ortaklarımız için dinamik bir güvenlik senaryosu da yaratmış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Tepe Güvenlik AŞ, resmi olarak Securitas şirketleri arasında yerini alırken, Rekabet Kurulu onayının ardından hisse devri yüzde 100 tamamlandı.

Securitas'tan yapılan açıklamaya göre, şirketin Tepe Güvenlik AŞ'yi satın alma süreci sonuçlandı.

Securitas Güvenlik Hizmetleri ve Sensormatic markalarına bir yenisini ekleyen Securitas, Tepe Güvenlik'in marka değişimini 2022 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyor. Tepe Güvenlik, bu süre zarfında kendi adı ile hizmet vermeye devam edecek.

Söz konusu satın alma ile Türkiye'de müşterileri için avantajlar ve yeniliklerin sağlanacağı bir döneme girmeyi planlayan Securitas, küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir çözüm ağına ulaşmayı hedefliyor.

Verilen bilgiye göre, Tepe Güvenlik; Bilkent Holding'e bağlı olan, elektronik güvenlik çözümleri, alarm sistemleri ve alarm izleme alanlarında hizmet veriyor. Yine Bilkent Holding'e bağlı insanlı güvenlik konusunda hizmet veren Tepe Savunma, söz konusu anlaşmaya dahil olmadı. Tepe Savunma, satın almadan bağımsız olarak, mevcut yapısı ve kendi markasıyla çalışmalarını sürdürecek.

Tepe Güvenlik ile imzalanan anlaşma sonrası Tepe Güvenlik Alarm İzleme Merkezi, Securitas Uzaktan İzleme ve Alarm Hizmetleri ile beraber hizmet vermeye devam edecek.

Tepe Güvenlik'in elektronik güvenlik tarafı da Securitas Global grup şirketlerinden olan, elektronik güvenlik ve iş zekası entegratörü olarak hizmet veren Sensormatic ile birlikte yenilikçi ve sürdürülebilir teknoloji çözümleri üretmeyi sürdürecek.

Anlaşma ile Tepe Güvenlik'in hizmet verdiği müşteriler, mevcut aldıkları hizmetlere ek olarak Securitas ve Sensormatic'in sunduğu akıllı önleyici güvenlik hizmetlerinden de faydalanabilecek.

İSTANBUL (AA) – Securitas Türkiye, "Yılın Tedarikçi Ödülü"nü bu yıl Howden ACP Sigorta ve Reausüran Brokerlığı'na verdi.

Securitas Türkiye'nin açıklamasına göre, şirketin bu yıl 12'ncisini düzenlediği "Geleneksel Tedarikçi Günü" etkinliğini çevrimiçi gerçekleştirdi.

Yaklaşık 250 katılımcının izlediği organizasyonda geleneksel hale gelen Yılın Tedarikçi Ödülü, Howden ACP Sigorta ve Reausüran Brokerlığı'na verildi. Söz konusu ödül için ciro, sektördeki deneyim, kurumsal göstergelerin yanı sıra Securitas İç Müşteri Değerlendirme Puanları da dikkate alındı. Ödül, Securitas Türkiye İdari İşler, Lojistik ve Satın Alma Koordinatörü Uluç Kayhan tarafından Howden ACP Sigorta adına Bölge Müdürü Meltem Balkanlı'ya verildi.

Yeni dönemde Securitas'a ilişkin bilgilerin verildiği toplantıda Uluç Kayhan, şirketin satın alma ve lojistik süreçlerini anlatırken; Securitas Finans Koordianötür Hakan Ilgar ise 2021 cari yılı ve yıl sonu beklentilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Securitas Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İdari İşler Sorumlusu Büşra Doğan da Securitas Vakıf ile ilgili güncel bilgiler verdi.

Açıklamada toplantıya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, zorlu bir yılı geride bıraktıklarını, ancak tüm iş ortaklarının bu süreci başarıyla yönettiği gördüklerini bildirdi.

Kösereisoğlu, "Bize verdikleri hizmetlerde de hiçbir aksama yaşamadık. Bu da tedarik zincirimizi ne kadar iyi yönettiğimiz bir göstergesi." ifadesini kullandı.