Securitas Türkiye, en fazla istihdam sağlayan şirketler sıralamasında yerini korudu

İSTANBUL (AA) – Fortune 500 listesinde bu yıl da yerini alan Securitas Türkiye, çalışan sayısı en yüksek şirketler sıralamasında 12. oldu.

Securitas Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği "Fortune 500" listesinde yer alan şirket, en fazla istihdam sağlayan firmalar sıralamasında yerini korudu.

Securitas Türkiye, 20 bine yakın çalışanıyla en fazla istihdam sağlayan 12. şirket oldu. Ayrıca Fortune 500 genel sıralamasında 366. sırada yerini aldı.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Securitas Türkiye Finans Koordinatörü Hakan Ilgar, güvenlik sektörünün de zorlu bir yıl geçirdiğini ancak Securitas'ın yeni satışlarla bunu dengelediğini belirtti.

Geçen yıl proje kayıpları olsa da pek çok önemli markayı portföylerine dahil ettiklerini bildiren Ilgar, şunlar kaydetti:

"Endüstriyel tesisler, enerji sahaları ve eğitim sektörü öne çıkan segmentlerimiz arasında. İstihdamda ise sektör liderliğimizi koruyarak 2020'yi yaklaşık 20 bin çalışan ile kapattık. Bu yıl yaşanan olağanüstü durum nedeniyle hizmet karmasında teknolojinin payının daha da arttı. Bu çalkantılı dönemde istihdamımızı korumaya, tahsilatlarımızı yapmaya ve tedarikçilerimizi mağdur etmemeye odaklandık. Bu süreçte elimizi güçlendiren şeylerden birisi de teknolojiye yaptığımız yatırım oldu. Teknoloji yatırımlarımıza bu yıl da devam ederek hizmet çeşitliliğimizle farklı güvenlik çözümleriyle çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Securitas Türkiye, "Yılın Tedarikçi Ödülü"nü bu yıl Howden ACP Sigorta ve Reausüran Brokerlığı'na verdi.

Securitas Türkiye'nin açıklamasına göre, şirketin bu yıl 12'ncisini düzenlediği "Geleneksel Tedarikçi Günü" etkinliğini çevrimiçi gerçekleştirdi.

Yaklaşık 250 katılımcının izlediği organizasyonda geleneksel hale gelen Yılın Tedarikçi Ödülü, Howden ACP Sigorta ve Reausüran Brokerlığı'na verildi. Söz konusu ödül için ciro, sektördeki deneyim, kurumsal göstergelerin yanı sıra Securitas İç Müşteri Değerlendirme Puanları da dikkate alındı. Ödül, Securitas Türkiye İdari İşler, Lojistik ve Satın Alma Koordinatörü Uluç Kayhan tarafından Howden ACP Sigorta adına Bölge Müdürü Meltem Balkanlı'ya verildi.

Yeni dönemde Securitas'a ilişkin bilgilerin verildiği toplantıda Uluç Kayhan, şirketin satın alma ve lojistik süreçlerini anlatırken; Securitas Finans Koordianötür Hakan Ilgar ise 2021 cari yılı ve yıl sonu beklentilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Securitas Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İdari İşler Sorumlusu Büşra Doğan da Securitas Vakıf ile ilgili güncel bilgiler verdi.

Açıklamada toplantıya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, zorlu bir yılı geride bıraktıklarını, ancak tüm iş ortaklarının bu süreci başarıyla yönettiği gördüklerini bildirdi.

Kösereisoğlu, "Bize verdikleri hizmetlerde de hiçbir aksama yaşamadık. Bu da tedarik zincirimizi ne kadar iyi yönettiğimiz bir göstergesi." ifadesini kullandı.

İSTANBUL (AA) – Türkiye Engelliler Federasyonu'ndan 2015 yılında Farkındalık Ödülü'nü alan Securitas, hem saha da hem de müşterilerini bu konuda bilinçlendirmek için çeşitli çalışmalar yapıyor.

Securitas açıklamasına göre, şirket, 2013 yılından bu yana yürüttüğü Securitas Engelsiz Projesi ile sektörde fark oluşturuyor.

Türkiye Engelliler Federasyonu'ndan 2015 yılında Farkındalık Ödülü'nü alan Securitas, hem saha da hem de müşterilerini bu konuda bilinçlendirmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.

İlk olarak çalışma alanlarını düzenleyen Securitas, genel müdürlük ofisi "engelsiz ofis" sertifikası aldı. Diğer ofislerini de bu sertifikaya uygun hale getirmek için çalışmalara başladı. Engelsiz hayata desteğin sadece erişebilir mekanlarla verilmeyeceğinin bilincinde olan Securitas, farkındalık çalışmalarını ilk olarak bünyesindeki 20 bine yakın çalışanı ile başladı.

Securitas, Engelsiz Projesi Gönüllüleri ile faaliyetlerine devam ederken hizmet verdiği kuruluşlarda da farkındalık artırmaya yönelik çalışmalar yürüttü. Pilot projeler kapsamında güvenlik görevlilerine Engelsiz İletişim ve İşaret Dili eğitimleri veren Securitas, bu eğitimlerle hizmet verdiği kuruluşların kendi içlerinde hayata geçirdikleri engelsiz hayata destek olmayı hedefliyor.

Proje kapsamında Kişisel Güvenlik Rehberini engellilere yönelik revize ederek yayınlayan Secuitas, düzenli çıkardığı yayınlarda engellilere yönelik yayınlar yaparak farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Secuitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, Securitas olarak "engelsiz güvenliği" destekleyen ilk güvenlik firması olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Hizmet verdiğimiz kuruluşlar ve onların misafirleriyle empati kurup, memnun etmek her zaman öncelikli hedefimiz. Engelsiz Projesi ile sadece mekanları değil, misafirlerimizle iletişimimizi de engelsiz hale getireceğiz. Sahada hizmet veren güvenlik görevlisi arkadaşlarımızı engelli bireylere yardımcı olmak için özel olarak eğitimler almaya devam edecek, engelsiz bir ortam oluşturmak için destek olacaklar." ifadelerini kullandı.