Setur, Maldivler turu düzenliyor

İSTANBUL (AA) – Setur, dünyanın en güzel kumsallarından birinde deniz ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenler için Maldivler Turu düzenliyor.

Setur açıklamasına göre, 18-25 Temmuz'da düzenlenecek 8 günlük tur, İstanbul’dan Maldivler’e gerçekleştirilecek aktarmalı uçuş ile başlayacak ve yapılacak kısa bir sürat teknesi yolculuğunun ardından misafirler otellerine yerleşecek.

Gezi boyunca aynı otelde kalınacak ve isteyen misafirler otel tarafından farklı günlerde ekstra olarak düzenlenen Island Hopping turu, (adalar turu) "şnorkel" turu, güneş batışı tekne turu gibi etkinliklere de katılabilecek. Kahvaltı ve akşam yemekleri ise otelde alınacak.

Açıklamaya göre, Hint Okyanusu’nda bulunan Maldivler, mercanların öldükten sonra üst üste birikmesi ile oluşmuş bir adalar dizisi. Beyaz kumu, turkuaz denizi ve tropikal iklimiyle Maldivler, 1.200 adadan oluşuyor ve dünyanın en çok tercih edilen tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Üzerinde yaşam olan 281 adanın yerel halkın yaşamadığı 86 tanesi otel ada olarak her yıl dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırlıyor.

Vize zorunluluğu olmayan Maldivler’in en çok tercih edilen destinasyonlar arasında yer almasının nedenleri sakinliği ve eğlenceyi bir arada sunarken aynı zamanda romantik ve huzurlu olması olarak gösteriliyor.

Seyahatseverler için en gözde aktivite ise Maldivler’in berrak sularında dalış yapmak öne çıkıyor.

Maldivler Turu için misafirlerin varıştan en fazla 96 saat önce PCR testi yaptırmaları ve ülkeye girişte İngilizce negatif yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test sonucunu belgelemeleri gerekiyor.

Öte yandan, bağımsız araştırma şirketi SIA Insight’ın Temmuz-Kasım 2020 döneminde 1.573 katılımcı ile, kantitatif araştırma yöntemleri kullanılarak 10 turizm acentesi üzerinden değerlendirilen müşteri memnuniyet araştırmasının toplam memnuniyet endeksi sonucuna göre Setur, müşteri memnuniyetinde turizm sektörü birincisi olmuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

EDİRNE (AA) – Edirne’de düzenlenen Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçme Yarışları için kentte bulunan ve kota barajını geçen Yiğit Aslan, AA muhabirine, çalışmalarını antrenörü Gjon Shyti ile ENKA Spor Kulübünde devam ettirdiğini söyledi.

Salgın dönemini verimli şekilde geçirdiğini belirten 18 yaşındaki sporcu, “Bu süreçte çalışmalarımı hızlandırdım. Antrenörümle yoğun bir çalışma programı uyguladık. 8 yıldır yüzüyorum. 12 yaşındayken kendime olimpiyat hedefi koymuştum. İlk hedefimi gerçekleştirdim. Tokyo Olimpiyatları’na katılacağım. 2024’te de madalya almak istiyorum. İkinci hedefim için daha çok çalışacağım. Erkekler serbest stil 800 metrede 7:51.60’lık dereceyle olimpiyat A barajını geçmeyi başardım. Ülkemi olimpiyatlarda temsil edeceğim için çok mutluyum ve gururluyum. Beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Daha önce Kayseri TOHM’da Corrado Rossa ile çalışıyordum, son iki aydır da Ankara TOHM’da çalışıyorum.” diye konuştu.

Son bir yıldır günde çift antrenman yaptığını anlatan Yiğit Aslan, her gün yaklaşık 5 saat yüzdüğünü dile getirdi.

Çocukluk hayali olan olimpiyatlara katılacağı için mutlu olduğunu aktaran milli sporcu, “Şu an 18 yaşındayım ve yüzmeye 10 yaşında başladım, 8 yıldır yüzüyorum, ilk bir yıl yüzmeyi öğrenmekle geçti. Geri kalan yıllarda da antrenmanlarıma devam ettim. Çok çalıştım gerçekten. Ailemin ve hocalarımın desteğiyle bu seviyelere geldim. Olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim ve 2024’te de madalya almak için çalışmalarıma tam gaz devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Shyti: “Tokyo’da güzel başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum”

Yiğit Aslan’ın antrenörü Gjon Shyti, sporcusunun 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda başarılı olacağına inandığını kaydetti.

Milli sporcunun genç olduğunu ve umut vadettiğini aktaran Shyti, “Yiğit ile çalışmalarımızı olimpiyatlar odaklı sürdürüyoruz. Yoğun bir antrenman programı uyguluyoruz. Bu program Tokyo Olimpiyatları’na kadar devam edecek. Orada da güzel başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

ENKA Spor Kulübü Genel Müdürü Ekrem Ay, Yiğit Aslan’la gurur duyduklarını söyledi.

Yiğit’in Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edeceğini belirten Ay, “Çok mutluyuz, gururluyuz. Zaten beklentimiz vardı. A barajını geçeceğine inanıyorduk. Yarıştan önce kendisiyle konuştum. Çok emek, alın teri döktü. Başaramasa da bu işin sonu değildi ama bu kota güzel bir başlangıç oldu. Olimpiyatlara 20’nin üzerinde sporcuyla katılacağız. Olimpiyatlarda da başarılar alacağımıza inanıyorum çünkü hepsi o ruh içerisinde. Ülkesini seven çok güzel gençler bunlar, hepsini gönülden tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL (AA) – Otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com, seyahatseverlerin kolaylıkla, vizesiz gezebileceği 5 farklı ülkeyi derledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, tatilseverlerin bütün planlarının ertelenmesine neden olan salgının etkileri, geliştirilen çeşitli aşılarla azalmaya devam ederken, ülkeler de kısıtlamalarda gevşemeye gidiyor. Birçok ülke ziyaretlerde vize koşulu aramıyor.

Otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com, seyahatseverlerin kolaylıkla gidebileceği, gezip görebileceği, vize koşulu bulunmayan ülkeleri bir araya getirdi. Söz konusu 5 ülke ve önde gelen turizm destinasyonları şunlar:

– Bosna Hersek: Milijacka Nehri ile çevrelenmiş başkent Saraybosna'daki İkinci Dünya Savaşı'nı simgeleyen ve gece gündüz yanan "Sönmeyen Ateş Anıtı’", iç savaş zamanında yapılan Umut Tüneli, Birinci Dünya Savaşı’nın ilk izlerini taşıyan Latin Köprüsü, Bosna'nın inadını simgeleyen ve 1997'den beri restoran olarak hizmet veren Inat Kuca Evi, denize kıyısı olan Neum şehri, Kravitse Şelaleleri gibi görülmeye değer birçok hikayesi olan rotalarıyla tatilcileri bekliyor.

– Fas: Kaotik, renkli, güzel kokulu, göz alıcı özellikleriyle Fas, bir gezginin tüm duyularını karşılayan bir ülke olarak öne çıkıyor. İster Marakeş'in benzersiz mimarisi ve sokak yemekleriyle dolu şehir hayatı, ister Sahra Çölü’nde safari deneyimi, Fez'de renkli duvarları ve teras marketlerinin keşfi ve eşsiz güzellikleri ile Fas unutulmayacak bir seyahat destinasyonu olarak öne çıkıyor.

– Ukrayna: Son yıllarda Ukrayna, her bütçeye uygun popüler bir seyahat destinasyonu haline geldi. Uygun fiyatlar, Kiev'in harika manzaraları, Odessa'daki duru sahiller, Lviv'deki tarihi opera, kültür binaları ve daha az kalabalık turist akımıyla dikkati çekiyor.

– Arjantin: Güney Amerika'da ziyaret edilecek en popüler ülkelerden biri olan Arjantin, gezilmesi ve görülmesi gereken yerleriyle öne çıkıyor. Buenos Aires'in kafe kültüründen Iguazu Şelaleleri'nin doğal güzelliğine, Perito Moreno buzulundan, Mendoza üzüm bağlarına kadar Arjantin, her kesimin ziyaret etmesi gereken zengin tarihe sahip bir ülke.

– Brezilya: Güney Amerika'nın en büyük ülkesi olan Brezilya, çoğu tropikal, egzotik bitkiler ve vahşi yaşamla dolu geniş yağmur ormanlarıyla öne çıkıyor. Brezilya'nın 7 bin 400 kilometrelik Atlantik kıyısı, altın kumlu Copacabana Plajı'yla kaplı ve iç kısmında ise mineral kaynaklar bulunuyor. Koloni sonrası Portekiz kiliselerinin ve kültürünün etkileri hala hissediliyor. Bu güçlü Portekiz etkisi, Brezilya'nın kolonyal mimarisinde, kiliselerindeki ve manastırlarındaki sırlı çiniler ve dekoratif sanatlarda ile dilde belirgin bir rol oynuyor. Brezilya turistlere pastoral sahil tatilleri ile orman keşiflerinden, birinci sınıf sanat müzelerine kadar birçok zengin deneyim vadediyor.