Pts. Eki 21st, 2019

Sezer Huysuz'dan Şimonoseki Belediyesine teşekkür ziyareti

ANKARA (AA) – Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, 25-31 Ağustos tarihlerinde Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleştirilecek Dünya Judo Şampiyonası öncesinde, ülkede Türk Milli Takımlarına tüm masrafları karşılayarak ev sahipliği yapan Şimonoseki Belediyesine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre Başkan Huysuz, Tokyo'da bu hafta sonu başlayacak şampiyona öncesi millilere ev sahipliği yapan Şimonoseki Belediye Başkanı Shintaro Maeda'yı ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.

Şimonoseki Belediyesi Takımı ile yapılan ortak çalışmayı da izleyen Huysuz, "İki ülke arasındaki sağlam dostluk ve güç birliği, dünya şampiyonası öncesindeki ortak kampla en üst seviyeye ulaştı. Sporcularımız burada bir haftayı bulan çalışma sürecinin yararını tatamiye yansıtacaktır." ifadelerini kullandı.

Başkan Huysuz, ziyaretin sonunda Şimonoseki Belediye Başkanı Maeda’ya judoka armağan etti.

Beşiktaş Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulunda Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların yeni başkanı oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Amerikalı müttefiklerimizden beklentimiz, Türkiye'ye verdikleri sözlere bu sefer bağlı kalmalarıdır."

Erdoğan: "Güvenlik bölgesini koruma altına alacağız. Dersimizi çalıştık, planlarımız, projelerimiz tamam. Adımlarımızı buna göre atıyoruz."

Erdoğan: "Terör örgütüyle anlaşmadık, ABD ile anlaştık. Burada birileri saptırma yapıyor, öyle bir şey yok."

Erdoğan: "(120 saat) Buna uyulduğu takdirde ne ala, uyulmadığı takdirde 120 saat bittiği anda tekrar harekatı aynen bırakılan yerden devam ettiririz"