Per. Ara 5th, 2019

Siber suçlarda işbirliği çalıştayı

– Siber suçlarla mücadelede uluslararası iş birliğinin daha etkin hale getirilmesi kapsamında, “Budapeşte Sözleşmesi Kapsamında Saklama Talebi ve Türkiye Uygulamaları” çalıştayı düzenlendi

ANKARA (AA) – Siber suçlarla mücadelede uluslararası iş birliğinin daha etkin hale getirilmesi kapsamında, "Budapeşte Sözleşmesi Kapsamında Saklama Talebi ve Türkiye Uygulamaları" çalıştayı yapıldı.

Avrupa Konseyi ve Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca ortaklaşa düzenlenen çalıştay, İstanbul Polis Eğitim ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Adalet Bakanlığı yetkilileri, kolluk kuvvetleri akademisyenler, özel sektör mensupları ve Avrupa Polis Teşkilatı Europol'ün yanı sıra Fransa, Letonya, Romanya Avrupa ülkelerinden çeşitli siber suç uzmanları tarafından ülke içinde ve uluslararası düzeyde iş birliği kanallarının daha verimli kullanılması için yasal ve pratik altyapıya ilişkin konuların tartışıldığı çalıştay, yarın da devam edecek.

Eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur'a, "FETÖ yöneticiliği"nden, etkin pişmanlık indirimi uygulanarak 10 yıl hapis cezası verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: "(Ceren Özdemir cinayeti) Dava süreçlerine müdahil olacağız. Amacımız katilin en ağır cezayı alması"

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erdoğan:"(NATO'nun Baltık Planı) Bizden destek istediler, biz de bu işe 'evet' dedik ama terörle mücadelede siz de bizi yalnız bırakmayacaksınız."

Erdoğan: "NATO Zirvesi'ndeki konuşmalara bakıldığında hepsi teröre karşı olduklarını söylüyor ama buna karşı mücadeleyi ortaya koyma maalesef olmuyor"