Çar. Haz 19th, 2019

Siber suçlarda işbirliği çalıştayı

– Siber suçlarla mücadelede uluslararası iş birliğinin daha etkin hale getirilmesi kapsamında, “Budapeşte Sözleşmesi Kapsamında Saklama Talebi ve Türkiye Uygulamaları” çalıştayı düzenlendi

ANKARA (AA) – Siber suçlarla mücadelede uluslararası iş birliğinin daha etkin hale getirilmesi kapsamında, "Budapeşte Sözleşmesi Kapsamında Saklama Talebi ve Türkiye Uygulamaları" çalıştayı yapıldı.

Avrupa Konseyi ve Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca ortaklaşa düzenlenen , İstanbul Polis Eğitim ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Adalet Bakanlığı yetkilileri, kolluk kuvvetleri akademisyenler, özel sektör mensupları ve Avrupa Polis Teşkilatı Europol'ün yanı sıra Fransa, Letonya, Romanya Avrupa ülkelerinden çeşitli siber suç uzmanları tarafından ülke içinde ve uluslararası düzeyde iş birliği kanallarının daha verimli kullanılması için yasal ve pratik altyapıya ilişkin konuların tartışıldığı çalıştay, yarın da devam edecek.

  • Siber Güvenlik ve Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı Çalıştayı
  • İSTANBUL (AA) – Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, “Verilerimize ulaşmaya çalışan, kendilerine ‘hacker’ diyen birtakım insanların saldırı yöntemlerine göre teknikler ve çözümler geliştiriyoruz. Bu manada bize ciddi katkıları var.” dedi.
    MEB YEĞİTEK Genel Müdürlüğü, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Siber Güvenlik ve Sosyal

  • Tarihi Kentler Birliği Konya çalıştayı
  • KONYA (AA) – Tarihi Kentler Birliği tarafından Konya'da Kültürel Mirasın Korunmasında Deneyim Paylaşımı" konulu çalıştay düzenlendi.
    Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen çalıştayda, Tarihi Kentler Birliği'nin personel yetiştirmesi ve restorasyon projelerinin değerlendirilmesinde önemli fonksiyon üstlendiğini söyledi.
    Tüm şehirlerde yapılan güzel işlerde Tarihi Kentler Birliği'nde ortaya konulan iş birliğinin önemine dikkati çeken Altay,