Şişli'de uyuşturucu madde bulunduran 5 şüpheliden 1'i tutuklandı

İSTANBUL (AA) – Şişli'de bir otelde, üzerlerinden uyuşturucu madde bulunan 5 şüpheliden 1'i tutuklandı.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hakkında arama kararı bulunan Emin A'nın, Abide-i Hürriyet Caddesi'ndeki bir otelde bulunduğu bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Polis, Emin A. adına giriş yapılan odada bulunan Emrah D, Ramazan K, Oğuzhan D, Eda B. ve odanın camından dışarı sarkan Umut S'yi gözaltına aldı.

Şüphelilerin üstünde 15,71 gram uyuşturucu, 18 bin 380 lira, 7 şırıngaya çekili halde uyuşturucu, uyarıcı hap, 55 şırınga, uyuşturucu madde eritmede kullanıldığı düşünülen kapak, hassas terazi ve üzerinde geçersiz ibaresi bulunan 8 bin dolar ele geçirildi.

Umut S. ifadesinde, aranmasının olabileceğini düşündüğü için otele girişte Emin A'nın kimlik bilgilerini kullandığını ifade etti.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Eda B. tutuklanırken diğer 4 şüpheli serbest bırakıldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Şişli’deki bir otelde basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, “TDH kolay kurulmadı. O gece ağladım, üzüldüm, heyecanlandım. TDH kuruluşunu bir süre ertelemiştim. Ülkem için, demokrasi için erteledim, yol açtım. Ama gördüm ki geçen süre içerisinde yol bulamadılar. O zaman yol açamayanlar yoldan çekilecekler.” dedi.

Partinin müziklerini tanıtan Sarıgül, “Biz değişim partiyiz”, “Çare Sarıgül geliyor”, “Zamanı geldi” isimli şarkıları salondakilere dinletti.

İki kalp ve bir yıldızdan oluşan parti amblemini tanıtan Sarıgül, “Akademisyenlerimiz, grafikerlerimiz çalıştı logomuzun üzerinde. Logomuzun bir öyküsü var, bir tarafta Anadolu var, yanında bir de yıldızımız var. Bugünden sonra partimizin logosunu herkesle paylaşacağız. Bundan sonra kalbimiz bütün Türkiye için atacak.” diye konuştu.

Sarıgül, partiyi resmi olarak 20 Aralık’ta kuracaklarını duyurdu.

İSTANBUL (AA) – Şişli Belediyesinden yerel seçimin ardından haksız şekilde çıkarıldıklarını öne süren 3 işçi, 6 aydır oturma eylemi yapıyor.

Belediye binası önünde oturma eylemi yapan işçilerden Kakil Yazar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'in, seçim öncesinde yaptığı konuşmalarda emek camiasından geldiğini söylediğini ve seçildiğinde işçilerin huzurlu bir çalışma ortamı bulacağı şeklinde vaatleri olduğunu anımsattı.

Keskin'in bu söylemlerine rağmen göreve gelir gelmez işçileri işten çıkardığını, onlara karşı nefretli bir politika izlediğini savunan Yazar, bu durumun seçim öncesi vaatlerle çeliştiğini ifade etti.

Farklı gerekçelerle işten çıkarıldıklarını dile getiren Yazar, haklarında karakola ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu, belediye binası önünden uzaklaştırılmaya çalışıldıklarını iddia etti.

İşçilerden Ramazan Çelik ise 6 ay boyunca kar kış demeden, direnme haklarını kullandıklarını söyledi.

Çelik, İş Kanunu'nun yüz kızartıcı fiilleri düzenleyen 29. maddesi üzerinden haksız yere yargılanmadan ve tazminatları ödenmeden işlerine tek taraflı son verildiğini öne sürdü.

Üç çocuğunun okuduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

"7 aydır evimize bir lokma ekmek götürememişiz. Biz kendi işimizi istiyoruz. Yeryüzünde aç yaşayabiliriz, açıkta yaşayabiliriz ama onursuz yaşayamayız. Bizi İş Kanunu'nun 29. maddesi üzerinden haksız yere işten çıkarttılar, iftira ile onurumuzla oynadılar."