Sivas'ta öğrencilerden anlamlı koreografi

SİVAS (AA) – Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, 450 öğrenci tarafından ay yıldız koreografisi oluşturuldu.

Atatürk İlkokulu bahçesinde, "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında program hazırlandı.

Programda öğrencilerin bir bölümü İstiklal Marşı'nı okurken, 450 öğrenci ise ay yıldız koreografisi oluşturdu.

Atatürk İlkokulu Müdürü Mustafa Karataş, AA muhabirine, bu anlamlı günü tüm öğrencilerle yaşamak istediklerini söyledi.

Karataş, "Her yıl bu günde öğrencilerimizle İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması yapıyorduk. Ancak bu yarışmalar birkaç öğrenciyi mutlu ediyordu. Bütün öğrencilerin katılacağı bir etkinlik yapmaya karar verdik. Öğrencilerimizde milli marşımız, Mehmet Akif Ersoy ve bayrak sevgisi artması için koreografi oluşturduk. Emek veren öğretmenlerime ve öğrencilerine teşekkür ediyorum."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

GAZİANTEP (AA) – Gaziantep'in Nizip ilçesinde ilkokul öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na koreografili destek verdi.

Mehmet Cemal Dikici İlkokulu öğrencileri, okul bahçesinde "Bahar Kalkanı" yazısı ve Türk bayrağı koreografisi oluşturdu.

Okul müdürü Cuma Çiçek, yaptığı açıklamada, Bahar Kalkanı Harekatı'nı desteklediklerini ve askerlere dua ettiklerini söyledi.

Her zaman askerlerin yanında olduklarını belirten Çiçek, "Kahraman ordumuz, zalimlere korku ve mazlumlara umut olmak için büyük bir operasyon başlatmış ve titizlikle sürdürmektedir. İnandığı doğru yolda yürümekten asla vazgeçmeyen ve her daim mazlumun yanında olan milletimize ve şanlı ordumuza muvaffakiyetler diliyorum." dedi.