Sivas'tan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek

SİVAS (AA) – Sivas'ta, 20 yaşındaki Gamze Yıldız sattığı inekten elde ettiği gelirin 2 bin 500 lirasını, 75 yaşındaki kadın da yaşlılık maaşıyla, engelli oğlunun aylığından biriktirdiği 3 bin lirayı Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.

Merkeze bağlı Başsöğüt köyünde yaşayan Gamze Yıldız, Vefa Sosyal Destek Grubu İletişim Hattı'nı arayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na bağış yapmak istediğini söyledi.

Bunun üzerine Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri köye gitti.

Yıldız, ineğinin satışından aldığı 5 bin 500 liranın 2 bin 500 lirasını görevliye teslim etti.

Kampanyaya destek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Yıldız, "Bu zor günümüzde devletimizin ve milletimizin yanında olmak için bağışta bulunmak beni çok mutlu etti. Destek olmaktan dolayı gururluyum." dedi.

Kardeşler Mahallesi'nde engelli oğlu Mehmet Kaya (35) ile yaşayan Hediye Kaya (75) da 112 Çağrı Merkezi'ni arayarak, kampanyaya katılabilmek için Vefa Sosyal Destek Grubu'ndan yardım istedi.

Evine gelen görevlilere yaşlılık maaşından ve engelli oğlunun aylığından biriktirdiği 3 bin lirayı teslim eden Kaya, "Devletimizden, milletimizden Allah razı olsun." ifadesini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na 5 milyon liralık destekte bulundu.

İOSB'nin açıklamasına göre, kampanyaya 5 milyon liralık katkı sağlayan sanayi bölgesi yönetimi, bu desteğiyle büyük bir dayanışma örneği sergiledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aydın, salgın nedeniyle ülke olarak geçirilen zor günlerde, büyük bir özveriyle emek harcayan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm üreten ve mücadele verenlere teşekkür etti.

İçinden geçilen bu zorlu süreci dayanışma içinde geride bırakacaklarına inandıklarını vurgulayan Aydın, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Salgın nedeniyle tüm dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Toplumun her bir ferdini zorlayan bu süreçten el ele vererek, dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendirerek çıkacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan kampanyaya 5 milyon liralık destek veriyoruz. İkitelli OSB büyük bir aile. Bu ailenin her bir üyesi ve sanayicisiyle bu kampanyaya destek vermenin gururunu yaşıyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Aydın, 38 sanayi sitesi ve 24 bin 500'e yakın işletmesi bulunan İOSB'nin 300 bin istihdam ve yüzde 95 doluluk oranıyla yıllık Türkiye ihracatının yüzde 30'unu karşıladığını bildirdi.

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak'ta huzurevinde kalan 68 yaşındaki İlimdar Güngör, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na bir aylık emekli maaşını bağışladı.

Merkez Huzurevi Müdürlüğünde kalan Güngör'ün talebi üzerine emekli maaşı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri tarafından "Milli Dayanışma Kampanyası" hesabına yatırıldı.

Dekontu kendisine teslim edilen Güngör, yaptığı açıklamada, kampanyaya destek olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Herkesi kampanyaya destek vermeye davet eden Güngör, "Sadece ülkemizde değil dünyada olan koronavirüs salgınından dolayı bazı kimseler çocuğuna ekmek parası götüremezken bizler huzurevinde 3 öğün yemek yiyebiliyoruz. Bu da devletimizin sayesinde oluyor. Ufak bir katkımız olması için kampanyaya bir aylık emekli maaşımı bağışlıyorum. Belki de benim gibi düşünenler vardır. Eğer bu zamanlarda yardıma muhtaç olanlara yardım yapmazsak ne zaman yapacağız." ifadelerini kullandı.