Sal. Eki 22nd, 2019

SoloTürk Bursa'da gösteri uçuşu yaptı

– Türk Hava Kuvvetlerinin hava akrobasi timi SoloTürk’ün Bursa’da yaptığı gösteri uçuşu beğeniyle izlendi

BURSA (AA) – Gökyüzündeki cesur hareketleri ve şovlarıyla uluslararası ödüllere layık görülen Türk Hava Kuvvetlerinin hava akrobasi timi SoloTürk, Mudanya Mütarekesi'nin imzalanmasının 97'nci yılı etkinlikleri kapsamında ilçede gösteri yaptı.

Hava Pilot Yüzbaşı Erhan Günar komutasında havalanan SoloTürk'ün, gökyüzündeki cesur manevralarını çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

Mudanya sahilinde gösteriye başlayan SoloTürk'ü büyük bir coşkuyla izleyen katılımcılar, cep telefonları ve fotoğraf makineleriyle gösteri anını ölümsüzleştirdi.

Gösteri; uçağın manevraları, flare ve duman atmasını beğeniyle takip eden katılımcıların alkışlarıyla sona erdi.

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan, FETÖ'ye iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edilen firari eski savcı Mehmet Murat Dalkuş yakalandı.

ABD Başkanı Donald Trump: "(Suriye) Sınırdaki çatışmalar nedeniyle birçok Türk hayatını kaybetti, her iki tarafa da bakmalısınız"

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Hakan Atilla atandı.

Akar: "Bu bir ateşkes değildir, harekata ortak açıklamayla ara verildi. Hasmane tutum ve saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız daima geçerlidir."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "120 saatlik sürenin bitiminde teröristler silahları bırakarak inlerinden çıkacak ve bölgeyi terkedeceklerdir"