Soma'dan deprem bölgesine 100 ton kömür yardımı

MANİSA (AA) – Manisa'nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren İmbat Madencilik A.Ş, Elazığ ve Malatya'daki depremzedeler için 100 ton kömür yardımında bulundu.

Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Soma Kamyon Garajı'nda düzenlenen törende konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, 41 vatandaşın hayatını kaybettiği depremin ardından devletin, kamu kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin depremzedelere yardım için hızlı bir şekilde harekete geçtiğini söyledi.

Elazığ'da yiyecek ve barınmanın yanında en çok ısınma ihtiyacının ortaya çıktığını dile getiren Özkan, şöyle konuştu:

"Soma'da faaliyette bulunan İmbat Madencilik A.Ş. depremzedelere 100 ton kömür yardımında bulundu. Kömürün deprem bölgesine taşınmasını da Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ücret almadan yapıyor. 100 ton kömür, deprem bölgelerindeki sosyal yardımlaşma vakıflarına teslim edilecek. İmbat Madenciliğe ve kooperatifimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Allah hayırlarını kabul etsin."

Soma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından önümüzdeki günlerde deprem bölgesine 20 ton kömür gönderileceğini hatırlatan Özkan, onun da nakliyesinin ücretsiz bir şekilde yine Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından yapacağını aktardı.

Konuşmanın ardından dua edildi ve kömürleri taşıyan 4 tır, Elazığ ve Malatya'ya doğru yola çıktı.

Törene, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, İmbat Madencilik A.Ş. Genel Koordinatörü Gökalp Büyükyıldız, Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı ve diğer ilgililer katıldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ATİNA (AA) – Girit Adası’nda 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Atina Jeodinamik Enstitüsü, yerel saatle 09.17’deki sarsıntının yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldiğini belirtti.

Merkez üssü Girit’in güneyindeki Arvis bölgesi olan deprem tüm adada hissedildi.

Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi ise söz konusu depremin büyüklüğünü 6,5 olarak duyurdu.

Enkaz altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Yunan devlet ajansı AMNA’nın haberine göre, Girit’teki Arkalohori köyünde bulunan Profitis İlias kilisesinin bakım çalışmalarında görevli bir kişinin cesedi, depremde yıkılan kilisenin enkazından çıkarıldı. Enkaz altında kalan bir başka işçinin ise kurtarıldığı kaydedildi.

Patsideros köyünde yıkılan evinin enkazı altında kalan bir kişinin daha kurtarıldığı bildirildi.

Bölgede yıkılan başka binalar ve dokuz yaralı olduğu da aktarıldı.

İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Hristos Stilianidis başta olmak üzere yetkililer ve kurtarma ekiplerinin bölgeye gideceği kaydedildi.

ANKARA (AA) – Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Ege Denizi’nde saat 07.40’ta 4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deniz yüzeyinin 11,87 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Datça ilçesine 21 kilometre mesafede olduğu belirlendi.