Paz. Ağu 18th, 2019

Somali Cumhurbaşkanı Fermacu'dan Erdoğan'a tebrik

MOGADİŞU (AA) – Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu, Cumhurbaşkanı ve 27'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerindeki başarısından ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.

Fermacu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketlediği mesajında, "Somali hükümeti ve halkı, tarihi cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminden dolayı Türk halkını kutluyor. Türkiye Somali'nin değerli bir ortağıdır." ifadesini kullandı.

Bu arada cuma günü Türkiye'ye teşekkür etkinliği düzenleyen Benadir Valisi ve Mogadişu Belediye Başkanı Abdirrahman Osman, Twitter hesabında "Gerçek ve mükemmel bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçtikleri için Türk halkını tebrik ediyorum." paylaşımında bulundu.

  • Somali Cumhurbaşkanı Fermacu ABD vatandaşlığından ayrıldı
  • ADDİS ABABA (AA) – Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu'nun ABD vatandaşlığını kendi isteğiyle bıraktığı bildirildi.
    Somali Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Fermacu'nun ülke anayasası çifte vatandaşlığa izin vermesine rağmen ABD vatandaşlığından vazgeçtiği belirtildi.
    Açıklamada, uzmanların ve her iki ülkeden yetkililerin süreç üzerinde çalışmayı sürdürdüğü ifade edildi.
    Ülkede çok sayıda kişinin çifte vatandaşlığı bulunurken, bakanlar, milletvekilleri ve