Çar. Haz 19th, 2019

“Sonsuzluk” sergisi açıldı

– Sanatçı Tülin Kaynak’ın soyut resimlerden oluşan sergisi, 12 Mayıs’a kadar görülebilecek

İSTANBUL (AA) – Sanatçı Tülin Kaynak'ın hazırladığı "Sonsuzluk" adlı sanatseverlerle buluştu.

Aya Gallery Park Dedeman Levent'te gerçekleştirilen serginin açılışında konuşan Kaynak, yaşamda her şeyin bir karşıtı ile var olduğunu söyledi.

Kaynak, insanların sınırlılık üzerine hareket eden varlıklar olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bedenimizin, evlerimizin, sokakların, ülkelerin ve dünyanın sınırlarından söz ediyoruz. Oysa evren sonsuzdur ve sınırların birçoğu aslında bizim çizdiklerimizdir, bizzat bizim kafamızın içindedir. Bir resmi izlerken çoğu zaman çerçeveyle sınırlandırılmış bir yüzeyi izlediğimiz yanılgısına kapılırız, oysa tek bir sanat eseri bile içinde sonsuz olasılıkları barındırır.Tek bir sanat eseri bizim usumuzda dönüp duran fiziksel kanunların ötesine geçebilir."

Sanat söz konusu olduğunda tüm sınırların ortadan kalktığına vurgu yapan Kaynak, sanatın yaşamla ve varlıkla sınırlı olmayan bir tanımı olduğunu sözlerine ekledi.

Soyut resimlerden oluşan sergi, 12 Mayıs'a kadar görülebilecek.

  • “Göz Kamaştıran Kültür ve Sanatla Birlikte” sergisi ziyarete açıldı
  • ANKARA (AA) – Türkiye-Kore Sanat, Kültür ve Eğitim Derneği'nin katkılarıyla, Türk, Koreli ve Fransız sanatçıların eserlerinin yer aldığı "Göz Kamaştıran Kültür ve Sanatla Birlikte" isimli karma serginin açılışı yapıldı.
    Ankara'daki Kore Kültür Merkezi'nde yapılan açılışa, Kore Kültür Merkezi Müdürü Dongwoo Cho, Türkiye-Kore Sanat Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Yongmoon Kim, sergiye katkıda bulunan sanatçılar ve sanatseverler

  • Mardin'de “Göçebe Tuvaller” sergisi açıldı
  • MARDİN (AA) – Mardin'de 25 sanatçının bir araya gelerek açtığı, "Göçebe Tuvaller" resim sergisi, sanatseverlerle buluştu.
    Farklı illerden 25 ressamın "göç" konusunu işlediği 30 eserden oluşan sergi, Mardin Müzesi Sanat Galerisinde açıldı.

    12 sanatçının katıldığı serginin açılışında konuşan Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan, yeni bir sergiye ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, serginin 21 Eylül'e kadar