STL Teknoloji, Türk Hava Yolları için üretilen hijyen kiti için ödül aldı

İSTANBUL (AA) – STL Teknoloji Ltd. Şti. tarafından Türk Hava Yolları için üretilen hijyen kiti Amenities Initiatives Awards 2021" yarışmasında Altın Ürün Ödülü aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, STL Teknoloji Ltd.Şti'nin salgın sürecinde Türk Hava Yolları'nın sağlıklı ve güvenli yolculuk konusundaki duyarlılığını yansıtan talebine yönelik geliştirdiği Hijyen Seti Uluslararası Ameneties Dergisi tarafından Amenities Initiatives Awards yarışmasında Altın Ürün olarak seçildi.

Havacılık ve Otelcilik Sektörünün kullanıcılarına sunduğu konfor, kolaylık ve keyif ürünlerine odaklanan Ameneties Dergisi bu alandaki en büyük ve en prestijli uluslararası yayın organı olarak faaliyet gösteriyor.

Dergi sektördeki yenilik ve gelişmeleri düzenli periyotlarla okur ve takipçilerine iletmenin yanı sıra hava yolları ve tedarikçilerinin yenilikçiliğini; karşılaştıkları ve üstesinden geldikleri zorluk ve hızlı değişiklikleri takdir etmek için farklı kategorilerde ödüller dağıtıyor.

Bu yıl salgın koşullarında yeniden tanımlanan standartlar konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen dergi, yarışmaya katılan ürünleri değerlendirirken hijyen, sürdürülebilirlik ve sağlıktan oluşan 3 ana kriter ışığında seçimlerini yaptı.

Ürün tasarım uzmanlarından oluşan bir jürinin tarafından değerlendirilen ürünler 4 ana kategoride ödüle layık görüldü.

Platin – Olağanüstü bir ürün, Altın – Mükemmel bir ürün, Gümüş – Çok başarılı bir ürün, Bronz – İyi yapılmış basit bir ürün

Yarışma jürisi ürünleri taktir ederken Hijyen kriteri açısından maskeler, ıslak mendiller ve ambalajlar da dahil olmak üzere her bir kitin içinde yer alan el antiseptikleri ve temizlik mendilleri gibi ürünlerin kalitesinin yolcunun asgari kendi kendine satın alabileceğine eşdeğer olmasını yolcu güveni açısından önemli gördü.

Sağlık açısından ise yolcuların yolculukları sırasında kendilerini rahat hissetmelerini ve varış noktalarına sakin ve tazelenmiş bir şekilde varma olasılıklarını artırma becerisine göre değerlendirme yaptı.

Önemli bir diğer kriter sürdürülebilirlik oldu. Jüri dış ve iç ambalaj için kullanılan malzemeleri, geri dönüştürülemeyen öğelerin yeniden kullanılabilirliğini ve tek kullanımlık plastiklerin yerine kullanılan yenilikçi malzemeleri dikkate aldı.

Tüm bu değerlendirmelerden sonra STL Teknoloji Ltd. Şti tarafından üretilen Hijyen Kiti’nin Altın Ürün ödülüne layık görülmesi milli hava yolumuzun küresel iddialarıyla uyumlu olarak tüketici konforu açısından sergilediği titizliğin uluslararası otoritelerce de tescili oldu.

Bilgisayar teknolojilerinden seyahat ve valiz sistemlerine, sağlık ve medikal ekipmanlardan enerji sistemlerine birçok önemli alanda girişimde bulunan STL Teknoloji Ltd. Şti, geliştirdiği üstün nitelikli ürünlerle Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunmak için çalışmayı kendine misyon edinmiş bir kuruluş.

Arnavutköy Deliklikaya Özel endüstri Bölgesindeki (DESB) tesislerinde üretim yapan STL Teknoloji, ürün yelpazesini düzenli olarak genişletirken alanındaki en yeni teknolojilerle üretim hatlarını da sürekli olarak güncelliyor.

Türk Hava Yolları'nın yanı sıra iç ve dış pazara PROSEG markasıyla da hijyen ve sağlık ürünleri sunan STL Teknoloji’nin gelişmiş kalite kontrol sistemi ve paketleme avantaj ise üretim gücünün en değerli halkası olmaya devam ediyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – İstanbul Havalimanı, günlük ortalama 979 seferle Avrupa’da en çok uçuş gerçekleştirilen havalimanı oldu.

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL), koronavirüsün (Kovid-19) Avrupa’nın en iyi havalimanları üzerindeki etkisine ilişkin yayınladığı raporda İstanbul Havalimanı’nı değerlendirdi.

Değerlendirmede, son verilere göre 7 günlük ortalamada İstanbul Havalimanı’nın uçuş sayısının günlük 979’a ulaşarak Avrupa’da zirveyi yakaladığı kaydedildi.

İstanbul Havalimanı’ndaki trafiğin 2020’ye kıyasla yüzde 130 arttığı, 2019 yılına oranla ise yüzde 23 düşük olduğu belirtildi.

Raporda, İstanbul Havalimanı’ndan en çok uçuş gerçekleştiren şirketin günlük 808 uçuşla Türk Hava Yolları (THY) olduğu ve en çok uçuş gerçekleştirilen yerin ise günlük ortalama 15 uçuşla Antalya olduğu kayıtlara geçti.

İSTANBUL (AA) – THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, hayatı her yönüyle etkileyen yeni tip koronavirüs salgını sonrası normalleşme sürecinde bayramlar eski heyecanına yeniden kavuşuyor.

Milli havayolu, bayram tatilini kapsayan 16-25 Temmuz’da, 427 ek yurt içi sefer ile bu heyecana katkıda bulunacak. THY’nin ek seferleri, İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli’nden Türkiye’nin dört bir yanındaki 30 havalimanına gerçekleşecek.

Misafirlerinin seyahat talep ve beklentilerini analiz eden THY, 249 ek seferi İstanbul Havalimanı merkezli operasyonlarıyla icra edecek. Başarılı marka AnadoluJet ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 74, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 100 ek sefer gerçekleştirecek. Yeni büyüme stratejisiyle yurt dışı uçuşlara da başlayan AnadoluJet iç hat uçuşlarının yanında yurt dışında 5 noktaya 14 ek sefer yapacak.

Ek sefer sayısında Trabzon, Antalya ve Bodrum-Milas havalimanları zirvede

Trabzon’a, İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra Bursa ve Kocaeli’nden de ek uçuş düzenlenecek. Trabzon, 16-25 Temmuz’da 61 ek sefer ile bu anlamda en yoğun uçuş noktası olacak.

Trabzon’u, 48 ek uçuş ile Bodrum-Milas, 44 uçuş ile Antalya Havalimanı takip ediyor. Ek seferlerin en fazla olduğu günler ise 95 uçuş ile 17 Temmuz Cumartesi, 105 uçuş ile 25 Temmuz Pazar olacak.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Şimdi yeniden bir arada olma, hasret giderme zamanı… Zor günleri ‘aşı’yorken’ eski bayramları hatırlama, yaşama zamanı… Bu bayram daha fazla mutluluğu taşıyabilmek için 427 ek sefer gerçekleştireceğiz. Şimdi yeniden Türk Hava Yolları ile kavuşma zamanı.” ifadelerini kullandı.