Sudan'da YEE öğrencilerine sertifikaları verildi

HARTUM (AA) – 'da Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) Türkçe öğrenen 96 kursiyer, sertifikalarını aldı.

Hartum YEE'de, 2018-2019 döneminde Türkçe kurslarına katılan öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi.

Etkinliğe, eski Eğitim Bakanı ve Uluslararası Dostluk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ahmed Ramazan Davud, Kur'an-ı Kerim Üniversitesi Türkoloji Bölümü Başkanı Dr. İsmail Abdullah Ali, Hartum Üniversitesi Uzaktan Eğitim Dekanı Dr. Abdulkerim Hasan ve Yüksek Öğretim Bakanlığı Arapça Terminoloji Geliştirme Genel Müdürü Tarık Muhammed Nur katıldı.

Törende A1, A2 ve B1 seviyelerini tamamlayan öğrencilere, sertifika ve katılım belgeleri öğretmenler ve protokol üyelerince verildi.

Tören, mezunların Türkçe şarkılar seslendirmesi, Türkiye konulu genel kültür yarışması ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

 • Sudan'da Osmanlıca kursları başladı
 • HARTUM (AA) – Sudan'ın başkenti Hartum'da (YEE) ve Hayrat Vakfı iş birliğinde düzenlenen Osmanlı Türkçesi kurslarının ilk dönemi başladı.
  YEE Hartum Müdürü Bünyamin Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tarih, Türkoloji gibi alanlarda çalışmak, akademik eğitim almak isteyen araştırmacılara yeni mezunlara kapı açmak amacıyla Hayrat Vakfı iş birliğinde Osmanlıca kursları başlattıklarını söyledi.
  Demir, öğrencilerinin Sudan'da

 • Roma'da YEE öğrencilerine sertifikaları verildi
 • ROMA (AA) – Roma Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) Türkçe öğrenen kursiyerler sertifikalarını aldı.
  Roma YEE'de 2017-2018 döneminde Türkçe kurslarına katılan öğrenciler için akademik sertifika töreni düzenlendi.
  Törende A1, A2 ve B1 seviyelerini tamamlayan öğrencilere sertifika ve katılım belgeleri öğretmenleri Kübra Mutlu tarafından verildi.
  YEE Roma Türk Kültür Merkezi Müdürü Sevim Aktaş, burada yaptığı konuşmada, 1-2 yıldır merkezde