Sultanbeyli'de 65 yaş üstü kimsesiz vatandaşlara bayram hediyesi dağıtıldı

İSTANBUL (AA) – Sultanbeyli Kaymakamlığının yürüttüğü "Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor Projesi" kapsamında ilçedeki 65 yaş üstü kimsesiz 50 kişiye bayram hediyesi verildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Darülaceze Vakfı işbirliğiyle sosyal ve ekonomik yönden yoksunluk içinde bulunan muhtaç yaşlıların fiziksel ve ruhsal sağlıklarının korunmasını, sosyal ilişkilerinin geliştirilmesini ve devam ettirilmesini sağlamak için 2017 yılında, ''Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor Projesi"nin başlatıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, projenin ilçede ikamet eden gerek süreğen bir hastalıktan, gerek sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içerisinde yaşamını sürdüren, kimsesi olmayan ya da yakınlarının bakmak istemediği 65 yaş üstü yaşlıları kapsadığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, "Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgını sürecinde özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor Projesi daha da anlam kazanmıştır. Özellikle yalnız yaşayan ve yardıma muhtaç olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın bu süreçten en az etkilenmesi için kendilerine her zaman yardımcı olmaktayız. Bu bayramda da kendilerini hatırladığımızı bilmeleri için bayramlık hediyelerini takdim ettik. Projeye verdikleri desteklerden dolayı Darülaceze Vakfına teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Benzer Haber:  Bursa, Eskişehir ve Balıkesir'de sokağa çıkma kısıtlaması sakinliği

Bakan Varank: "Türkiye, atacağı adımlarla yeni normalin kurallarını belirleyen ülkelerden biri olabilir."

Bakan Varank: "Ekonomik konjonktür toparlanmaya başladı. Tüketici ve reel sektör güven endeksleri yukarı yönlü hareket ediyor."

Bakan Varank: "Bugün itibarıyla binin üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız."

Bakan Varank: "Ülkemizin demokrasi ve özgürlük kazanımları bir parmak şıklatmayla değil, Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesiyle elde edildi"

Pekcan: "Firmaları e-ihracata özendirmek için e-ticaret sitesine üyeliklerini 2020 için yüzde 80, sonraki yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz."

Bakan Pekcan: "Firmaların e-ticaret sitelerine üyeliklerini, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımını destek kapsamına alıyoruz."

Video Haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Bayramda 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak Video Haber: Türkiye genelindeki 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi