Sultanbeyli'de ihtiyaç sahiplerinin iftar yemeği evlerine servis ediliyor

İSTANBUL (AA) – Sultanbeyli'de Vefa Sosyal Destek Grubu, 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi ailelere günlük iftar yemeği dağıtıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sürecinde İçişleri Bakanlığınca, valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları, sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve ihtiyaç sahibi olanlara yardımlarını sürdürüyor.

Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından koordine edilen Vefa Sosyal Destek Grubu da ramazan ayı dolayısıyla 65 yaşın üstünde olan ve ihtiyaç sahibi kişilere her gün iftar saatinde sıcak yemek ulaştırıyor.

Yaklaşık 300 kişiye gönderilen yemekler, gruptakiler tarafından evlere teslim ediliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Sultanbeyli Kaymakamlığı, ilçedeki koruyucu aileler ve çocuklarına bayram hediyesi ulaştırdı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan "Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi" ile koruyucu aile sayısı her geçen gün artıyor.

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay öncülüğünde koruyucu aile sayısının artırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla yapılan çalışmalarla 8 koruyucu aile yanına 9 çocuk yerleştirildi.

Kaymakamlık ilçedeki 8 koruyucu aileye hijyen kiti dağıtırken, 9 çocuğa ise bayramlık kıyafet ve oyuncak hediye etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, bu projenin gönül ve yürek işi olduğunu vurguladı.

Bu özel çocukların, anne ve baba sevgisi ile yardıma ve sahiplenilmeye gereksinim duyduklarını, şefkatle sahiplenilip topluma kazandırılmaları ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları açısından koruyucu aile yanına yerleştirilmelerinin önemine işaret eden Kubilay, şunları kaydetti:

"Her çocuk geleceğimize değerli bir katkıdır. Bu amaçla bizler de Sultanbeyli'mizde koruyucu ailelik konusunda farkındalık oluşturmak ve koruyucu aile sayısını artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan ricam, çevrenizde koruyucu aile olmaya istekli, örf ve adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi bilen, milli ve manevi değerlere bağlı aileleri bizlere yönlendirmeleridir."

Kubilay, Koruyucu Aile Projesi çalışmalarına verdiği katkı ve desteklerden dolayı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya teşekkür etti.

İSTANBUL (AA) – Sultanbeyli'de ormanlık alanda uyuşturucu sattığı gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Battalgazi Mahallesi'nde ormanlık alanda uyuştucu satışı yapıldığı bilgisi üzerine operasyon düzenledi.

Operasyonda şüpheliler B.B. ile A.İ. gözaltına alınırken, bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Satışı gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheli B.B'nin evinde yapılan aramalarda da metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen şüphelilerden B.B. tutuklanırken, A.İ. serbest bırakıldı.