Paz. Tem 21st, 2019

Sürat pateni Lukanova'ya emanet

ANKARA (AA) – Başkanı Gökhan Özdemir, Sürat Pateni Milli Takımı'nın başına getirilen Polonyalı antrenör Anna Lukanova ile resmi sözleşme imzaladı.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, 28 Ağustos'ta Erzurum'da başlayan milli takım aday kadrosu kampıyla işbaşı yapan Lukanova, resmen Türkiye Sürat Paten Milli Takımı'nın antrenörü oldu.

Polonyalı antrenör, amacının sürat pateninde Türkiye'yi dünyada daha iyi yerlere taşımak olduğunu belirtti.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, Palandöken'deki 500'lük Buz Paten Salonu'ndaki federasyon ofisinde Lukanova ile karşılıklı mukaveleye imza attı. Başkan Özdemir, büyük işler için büyük bir isme imza attırmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Anna ile sürat pateninde çıtayı yükselttik. Camianın tanıdığı ve saygı duyduğu bir isim olan Anna ile bundan sonra daha süratli koşacağız. Hedefimiz çok büyük. Akademik kariyeri de olan Anna sayesinde Türkiye, sürat pateninde dünyada söz sahibi ve de olimpiyatların gediklisi olacak. Buna biz inanıyoruz. Bu anlaşma her iki taraf için inşallah hayırlı olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

 • Sürat Pateni Milli Takımı'na Polonyalı antrenör
 • ANKARA (AA) – Türkiye Buz Pateni Federasyonu, Sürat Pateni Milli Takımı antrenörlüğüne Polonyalı Anna Lukonova'yı getirdi.
  Federasyondan yapılan açıklamaya göre, anlaşmaya varılan Lukonova yeni görevine Erzurum'da düzenlenen kampla başladı.
  Polonyalı 8 kulüp sporcusuyla Erzurum'a gelen Lukonova, başlangıcı Sürat Pateni Milli Takımı aday kadrosu kampıyla yaptı.
  Lukonova, Palandöken'de 15 gün sürecek kampta sporculara dayanıklılık ve sürat antrenmanı yaptıracak. Lukonova,

 • Sürat Pateni Federasyon Kupası-2 yarışlarına doğru
 • KOCAELİ (AA) – Türkiye Buz Pateni Federasyonunun faaliyet programında yer alan Sürat Pateni "Short Track" Federasyon Kupası-2 yarışları, 10-11 Kasım'da Kocaeli'de düzenlenecek.
  Federasyondan yapılan açıklamada, Kocaeli Olimpik Buz Sporları Salonu'nda gerçekleştirilecek organizasyona, Ankara, Erzurum ve Kocaeli'den 10 kulübün, 62 sporcuyla katılacağı kaydedildi.
  Yarışların, senior ile junior A, B, C ve D kategorilerde kadın ile erkek sporcuların katılımıyla