Pts. May 27th, 2019

Suriyeli sanatçıların “Etki” sergisi, 18 Mayıs'ta açılacak

İSTANBUL (AA) – Suriyeli sanatçı Abd Allatif Aljeemo ile Khayyam Zedan'ın hazırladığı "Etki" adlı , İstanbul'da sanatseverlerle buluşacak.

Bağımsız Sanat Vakfı'nın ev sahipliğindeki sergi, 18 Mayıs'ta açılacak.

Cerablus'ta 1983'te dünyaya gelen, Şam Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun olan Aljeemo, 2009'da ilk kişisel sergisini açtı.

Suriye'nin yanı sıra farklı ülkelerde de çeşitli karma sergi ve atölye çalışmalarına katılan Aljeemo, sanat eserlerinde çağdaş bir üslup ve teknik uyguluyor.

Plastik sanatlar alanında çalışmalar yapan Khayyam Zedan ise 2005 yılında Şam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. 36 yaşındaki sanatçı, 2007'de de aynı üniversitenin resim bölümünde yüksek lisans programını tamamladı.

Sanatçı ayrıca 2016'dan bu yana Türkiye'de kolektif sergi ve atölye çalışmalarına katılıyor.

Sergi, 6 Haziran'a kadar görülebilecek.

  • “Etki” sergisi sanatseverlerle buluştu

  • – Bağımsız Sanat Vakfı tarafından düzenlenen sergide, Suriyeli sanatçılar Abd Allatif Aljeemo ile Khayyam Zedan’ın eserleri yer alıyor

  • “Düş 28” sergisi 7 Mart'ta açılacak
  • İSTANBUL (AA) – Ressam Nilgün İrmikçi'nin 30 yıllık sanat hayatı boyunca ürettiği eserlerden özel bir seçkinin yer aldığı "Düş 28" başlıklı sergi, 7 Mart'ta MAKERY 41'de sanatseverle buluşacak.
    Dünya Kadınlar Günü kapsamında açılacak sergiden elde edilen gelir, serginin açılışına da destek veren Kansersiz Yaşam Derneği'ne bağışlanacak.
    Sanatçının bugüne kadar gerçekleştirdiği soyut figür üretim pratiğini özetleyecek sergide, ayrıca