Çar. Eki 23rd, 2019

Tabip odalarından Barış Pınarı Harekatı'na destek

KAYSERİ (AA) – Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, "Tabip odaları olarak, devletimiz ve kahraman Türk ordumuzun her zaman yanındayız. Allah askerimizi ve güvenlik güçlerimizi korusun ve muzaffer eylesin." ifadelerini kullandı.

Per, 17 tabip odası adına yaptığı yazılı açıklamada, tabip odaları olarak Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nı desteklediklerini kaydetti.

Türkiye'nin milli birliği ve bütünlüğüne kasteden DEAŞ, PKK/YPG gibi terör örgütleri ve bunları destekleyen oluşumlara karşı Suriye'nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın, mutlaka zaferle sonuçlanacağını vurgulayan Per, "Her fırsatta, ülkemize ve devletimize yönelik adımların atıldığı bu bataklığı, Türk ordusu kurutacaktır. Tabip odaları olarak, devletimiz ve kahraman Türk ordumuzun her zaman yanındayız. Allah askerimizi ve güvenlik güçlerimizi korusun ve muzaffer eylesin." değerlendirmesinde bulundu.

Per, ortak basın açıklamasına Kayseri'nin yanı sıra Konya, Kahramanmaraş, Sivas-Erzincan, Niğde, Çorum, Erzurum, Karaman, Zonguldak, Afyonkarahisar, Nevşehir, Amasya, Malatya, Sakarya, Kırşehir, Kastamonu-Çankırı ve Tokat tabip odalarının imza koyduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye geçmiş olsun ziyaretinde bulunacak.

MSB: "Cumhurbaşkanımız ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı arasında varılan mutabakat kapsamında bugünden itibaren müşterek çalışmalara başlanacak."

MSB: "Terör tehdidinin bertaraf edilmesiyle, göçü tetikleyen en büyük etken de ortadan kaldırılmış olacaktır."

MSB: "Harekat, bölgenin terörden arındırılması, terör örgütünün yerel halk üzerindeki baskı ve zulmünün sona erdirilmesine büyük katkı sağlanmıştır."

MSB: "Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı 9 Ekim tarihinden itibaren 130'u kadın 2 bin 330 vatandaşımız gönüllü askerlik için başvurmuştur."