Artistik Buz Pateni

Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası, Samsun'da sona erdi

SAMSUN (AA) – Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Samsun'da düzenlenen Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası, sona erdi.

İlkadım Buz Sporları Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona, 5 kategoride 13 kulüpten 61 sporcu katıldı.

İkinci gün yarışları sonunda "Advanced Novice" kategorisinde kadınlarda Anna Deniz Özdemir birinci, Yağmur Derin Kevinç ikinci ve Fatma Şeyda Durmuş üçüncü, erkekler kategorisinde ise Efe Çetiz birinci oldu.

"Junior" kategorisinde kızlarda Güzide Irmak Bayır birinci, Ceren Karas ikinci ve Elif Su Erol üçüncü, erkekler kategorisinde Başar Oktar birinci, Alp Töre Ovalıoğlu ikinci sırada yer aldı.

"Senior" kategorisinde kadınlarda Sıla Saygı birinciliği, İlayda Bayar ikinciliği ve Sinem Kuyucu üçüncülüğü, erkekler kategorisinde de Burak Demirboğa birinciliği elde etti.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyaları, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkan Vekili Recep Ali Er, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu Karadeniz Bölge Sorumlusu Davut Numanoğlu tarafından verildi.

İlk gün yarışları sonunda "basic novice" kategorisinde kadınlarda Selin Akbulut birinci, Selin Uğural ikinci ve Azra Ulus üçüncü, erkeklerde ise Mehmet Cenkay Karlıklı birinci, Ege İlter ikinci, Ege Alacan da üçüncü olmuştu.

"Intermediate novice" kategorisinde kadınlarda Defne Günce Kılıç birinci, Meriç Şahinolanlar ikinci, Defne Çetin üçüncü, erkeklerde de Efe Ergin Dinçer birinci, Ali Efe Güneş ikinci, Serdar Eski üçüncü sırada yer almıştı.

Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası, Samsun'da başladı

SAMSUN (AA) – Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası, Samsun'da başladı.

İlkadım Buz Sporları Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona 5 kategoride 13 kulüpten 61 sporcu katılıyor.

İlk gün yarışları sonunda "basic novice" kategorisinde kadınlarda İlgi Zeynep Agdük birinci, Selin Akbulut ikinci, Dile Ecrin Aygün üçüncü; erkeklerde ise Ege Alacan birinci, Berkant Algül ikinci, Ege İlter de üçüncü oldu.

"Intermediate novice" kategorisinde kadınlarda Sena Lidya Bayraktaroğlu birinci, Doğa Becerik ikinci, Defne Çetin üçüncü; erkeklerde de Efe Ergün Dinçer birinci, Serdar Eski ikinci, Ali Efe Güneş üçüncü sırada yer aldı.

"Junior" kategorisinde kızlarda Tuana Arslan birinciliği, Güzide Irmak Bayır ikinciliği, Selin Bayraktaroğlu üçüncülüğü; erkeklerde Başar Oktar birinciliği, Alp Töre Ovalıoğlu ikinciliği, Alp Eren Özkan da üçüncülüğü elde etti.

"Senior" kategorisinde kadınlarda İlayda Bayar birinci, Özlem Dizmen ikinci, Sinem Kuyucu üçüncü; erkeklerde ise Burak Demirboğa birinci oldu.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyaları, Samsun Valisi Osman Kaymak, Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkan Vekili Recep Ali Er ile Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu tarafından verildi.

Organizasyon yarın yapılacak yarışlarla sona erecek.

Artistik Buz Pateni Ümitler Şampiyonası Kocaeli'de başladı

KOCAELİ (AA) – Türkiye Buz Pateni Federasyonunun 2019-2020 sezonu faaliyet programında yer alan Artistik Buz Pateni Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ümitler Şampiyonası, Kocaeli'de başladı.

Olimpik Buz Sporları Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonada Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa illerinden 31 kulüpten 6 kategoride toplamda 133 sporcu mücadele ediyor.

Organizasyonda, yarın saat 09.05'te Atatürk'ü anma programının ardından B kategorisi (serbest program) ve A kategorisi (serbest program) sporcuları performans sergileyecek. Daha sonra dereceye giren sporculara madalyaları takdim edilecek.

Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası

KOCAELİ (AA) – Türkiye Buz Pateni Federasyonunca düzenlenen Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası, Kocaeli'de başladı.

Kocaeli Olimpik Buz Sporları Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli'deki 12 kulüpten 58 sporcu katılıyor.

Yarışmalar, "Basic Novice" kategorisindeki sporcuların performanslarıyla başlarken, sırasıyla "Intermadiate Novice", "Advanced Novice", gençler ve büyükler kategorilerindeki sporcuların mücadeleleriyle devam etti.

İlk gün yarışları sonunda "Basic Novice" kızlar kategorisinde birinci Selin Akbulut, ikinci Lal Soner, üçüncü Azra Ulus oldu.

"Basic Novice" erkekler kategorisinde Ege İlter birinciliği, Ege Alacan ikinciliği, Berkant Algül üçüncülüğü elde etti.

"Intermediate Novice" kızlar kategorisinde ilk 3 sıra Defne Günce Kılıç, Meriç Şahinolanlar ve Zeynep Naz Doğan'dan oluştu.

"Intermediate Novice" erkekler kategorisinde ise Efe Ergün Dinçer birinci, Ali Efe Güneş ikinci, Serdar Eski üçüncü sırada yer aldı.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyaları, protokol üyelerince takdim edildi.

Kupada yarın "Advanced Novice", gençler ve büyükler kategorilerindeki yarışmalar yapılacak.