Enduro

Motosiklet: Sea To Sky Enduro Yarışları – ANTALYA

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
– “Sky race” etabında ikinci olan Güney Afrikalı Wade Young'ın motosikletiyle poz vermesi
– Güney Afrikalı Wade Young'ın konuşması
– Wade Young ile toplu fotoğraf çekimi
– Wade Young'un konuşması
– Wade Young'ın motosikletinden detaylar Motosiklet: Sea To Sky Enduro Yarışları
– “Sky race” etabını İngiliz sporcu Billy Bolt kazandı
ANTALYA (AA) – Antalya'da bu yıl 11'incisi düzenlenen Sea To Sky Enduro Yarışları, üçüncü gün mücadelesiyle devam etti.

Bu yıl 17 ülkeden yaklaşık 175 sporcunun katıldığı organizasyonun üçüncü gününde, “sky race” etabı gerçekleştirildi.

Sporcular, 30 kilometrelik parkurda bitiş noktasına en erken ulaşabilmek için mücadele etti.

Geride kalan plaj ve orman etaplarının birincisi İngiliz sporcu Billy Bolt, bu etabı da ilk sırada tamamladı.

Etabı, Güney Afrikalı Wade Young ikinci, Bulgar sporcu Teodor Kabakchiev üçüncü bitirdi.

Organizasyon, yarın 55 kilometrelik dağ etabıyla 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'nda sona erecek.

Wade Young, yaptığı açıklamada, yarışların iyi geçtiğini ifade ederek, “Dağ etabı daha zorlu geçecek. Dağ etabında çok güçlü rakiplerim var. Etap mücadelesinde Graham Jarvis, Mario Roman ve Billy Bolt ile çekişmeli bir mücadele yapacağımı düşünüyorum.” diye konuştu.

Motosiklet: Sea To Sky Enduro Yarışları – Orman etabını Bolt kazandı – ANTALYA

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
– Orman etabı başlangıç noktasından görüntüler
– Yarışları izleyen sporseverlerden görüntü
– Bitiş noktalarından görüntü Motosiklet: Sea To Sky Enduro Yarışları
– İngiliz sporcu Billy Bolt, orman etabını birinci tamamladı
ANTALYA (AA) – Antalya'da bu yıl 11'incisi düzenlenen Sea To Sky Enduro Yarışları, orman etabıyla devam etti.

17 ülkeden yaklaşık 175 sporcunun katıldığı organizasyonun ikinci gününde, orman etabı gerçekleştirildi.

Sporcular, 42 kilometrelik zorlu parkurda bitiş noktasına en erken ulaşabilmek için mücadele etti.

İlk günkü plaj etabının birincisi İngiliz sporcu Billy Bolt, orman etabını da ilk sırada tamamladı.

Etabı, geçen yılın şampiyonu İspanyol Mario Roman ikinci, İngiliz Graham Jarvis üçüncü bitirdi.

Yarışlar, yarın kanyon etabı yerine gerçekleştirilecek 30 kilometrelik “sky race” etabıyla sürecek.

Organizasyon, 26 Eylül Cumartesi günü 55 kilometrelik dağ etabıyla 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'nda sona erecek.

Antalya'da 3. Kum Enduro Yarışları başladı

ANTALYA (AA) – Antalya'nın Kumluca ilçesinde düzenlenen 3. Kum Enduro Yarışları, başladı.

Kumluca Belediyesinin destekleriyle, Kumluca Motosiklet Sporları Kulübünce organize edilen yarışlara Antalya'nın yanı sıra İstanbul, Sakarya, Kütahya ve Muğla'dan 80 sporcu katıldı.

Kum Mahallesi Motor Yarışları Pisti'ndeki organizasyon, İdlib'de şehit olan Antalyalı Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz anısına gerçekleştiriliyor.

Hobi-1, Hobi-2, Veteran, Prestij, Ustalar ve Genel GP kategorilerinde yapılan yarışların ilk gününde, serbest antrenman, sıralama ve gösteri turu atan sporcular, kum pistte oldukça zorlandı. Zaman zaman kazaların yaşandığı yarışlarda sporculara, sağlık ekipleri müdahale etti. Yarışlarda heyecan dolu anlar yaşandı.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, enduro ve motokros yarışlarında Kumluca'nın bir marka olduğunu söyledi.

Türkiye'nin değişik illerinden çok sayıda sporcunun yarış için Kumluca'ya geldiğini belirten Köleoğlu, "Bu sporu sadece sporcularımızın değil, güvenli pistimizde tüm halkımızın yılın her ayında yapmasını istiyorum." ifadesini kullandı.

Enduro yapmak isteyen tüm vatandaşları Kumluca'ya davet eden Köleoğlu, yarışa katılan sporculara da başarılar diledi.

Yarışlar, yarın sona erecek.

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın 4. ayak yarışları İzmir'de koşuldu

İZMİR (AA) – Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası, İzmir'de gerçekleştirilen 4. ayak yarışlarıyla tamamlandı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Titus Feronia Motor ve Doğa Sporları Kulübünde ev sahipliğinde İzmir'in Urla ilçesinde düzenlenen yarışlara 72 sporcu katıldı.

Kategorilerinde dereceye girenler şöyle:

– Enduro

GP: 1. Bayram Uysal, 2. Erdem Toraydın, 3. Saban Özdemir

E1: 1. Sinan Memnun, 2. Gökhan Kart, 3. İbrahim Ercansungur

E2: 1. Ahmet Okatan

E3: 1.. Bayram Uysal, 2. Cemil Yurt, 3. Mehmet Okuyan

EB: 1. Erdem Toraydın, 2. Saban Özdemir, 3. Hakan Tosun

EG: 1. Muhammet Çetin, 2. Doğukan Duraman, 3. Kadirhan Kocabaş

EC: 1. Berkant Karademir, 2. İbrahim Duraman, 3. İbrahim Ethem Keskin

EV: 1. Nazmi Malkoç, 2. İbrahim Bozkurt, 3. Erdem Gülüş

– ATV

S1: 1. Yiğit Anıl Arseven, 2. Hüseyin Can Şimşek, 3. Recep Yatgın

S2 ve GP: 1. Ahmet Özgül, 2. Mustafa Taşkın, 3. Emre Muharrem Sağlam