Pts. May 27th, 2019

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır'ın kabulü

TBMM (AA) – Başkanı Volkan Bozkır, Federasyonu Federasyon Konseyi Başkan Yardımcısı İlyas Umahanov, Dışişleri Komisyon Başkanı Kostantin Kosachev ve beraberinki parlamenter heyetini kabul etti.

Bozkır, kabulde yaptığı konuşmada, Rusya ile karşılıklı saygı ve iyi komşuluğa dayalı ilişkilerin sürdürüldüğünü belirterek "Ekonomik, ticari, kültürel ve insani alanlarda son dönemde kaydettiğimiz ilerlemenin de etkileyici olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Volkan Bozkır, Türkiye-Rusya Federasyonu arasındaki bu iyi ilişkilerin gerek halkların refahı gerek bölgesel barış bakımından önem taşıdığı kanaatinde olduklarını kaydetti.

Ziyarette, TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri ile Türkiye-Rusya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanvekili AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da yer aldı.

  • TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır'ın kabulü
  • TBMM (AA) – TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçisi Wendy Hinton'u kabul etti.
    Bozkır, kabulde yaptığı konuşmada, Hinton ve beraberindekileri ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek uzak mesafeye rağmen iki ülkenin dost olduğunu ifade etti. Bozkır, Çanakkale Savaşlarının iki ülkeyi birbirine bağladığının altını çizdi.
    Yeni Zelanda'da iki camiye terör saldırısı düzenlendiğini anımsatan Bozkır, saldırı karşısında

  • TBMM Dışişleri Komisyonu – 04.04.2018
  • – Komisyon, uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin iki tasarıyı kabul etti