Paz. Ağu 18th, 2019

TDV ve Hasene Derneği, Arjantin'de kurban eti dağıttı

BUENOS AIRES (AA) – (TDV) ve Hasene Derneği, Güney Amerika ülkesi 'de kurban eti dağıttı.

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te bulunan Arjantin İslam Merkezi'nde TDV ve Hasene Derneği, bağışçıların kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığının Arjantin Temsilcisi Şükrü Çetin, ülkenin 5 farklı eyaletinde 210 kurban hissesinin kesildiğini belirterek, "Buenos Aires'te 70 küçükbaş hayvan kesildi ve yaklaşık 300 kişiye dağıtımı yapıldı. Toplamda kesilen 210 kurban hissesinden 1000'den fazla kişi faydalanacak." dedi.

Hasene Derneğinin de yardımlarını hatırlatan Çetin, "Arjantinli Müslümanlar Türklerin insani yardımlarından gayet memnun. Biz de dünyayı iyilik değiştirecek dedik ve Müslümanların sevincine ortak olduk." ifadelerini kullandı.

Hasene Derneğince de Buenos Aires'te ve Cordoba şehrinde 500 hisse kurban eti dağıtımı gerçekleştirildi.

  • Güney Afrika'da kurban eti dağıtımı
  • ABUJA (AA) – Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Hasene Derneği, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı.
    TDV Heyet Başkanı Mekki Sait Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cape Town'da 350 hisse ve Johannesburg'da ise 700 hisse olmak üzere toplam bin 50 hisse kurban eti dağıttıklarını söyledi.
    Erdoğan ayrıca, "Bayram namazını açık alanda binlerce kişinin katılımıyla eda