Temizlik işçisi bulduğu parayı mahalle muhtarına teslim etti

BAYBURT (AA) – Bayburt Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan Yakup Temur, çalışırken bulduğu parayı mahalle muhtarına teslim etti.

Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Yakup Temur, Uzungazi Mahallesi'nde temizlik yaptığı sırada bir miktar para buldu.

Çevrede paranın sahibi arayan Temur, sonuç alamayınca parayı Uzungazi Mahalle Muhtarı İsmail Pekmezci'ye teslim etti.

Temur, yaptığı açıklamada, paranın bir ihtiyaç sahibi veya emekli bir kişiye ait olabileceğini düşündüğünü belirterek, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Yine böyle bir durumla karşılaşsam aynı şekilde davranırım." dedi.

Mahalle muhtarı Pekmezci ise Temur'un örnek davranışının takdire şayan olduğunu dile getirerek, böylesine güzel bir davranışta bulunduğu için teşekkür etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ELAZIĞ (AA) – Elazığ'da bir kişi, yanlışlıkla hesabına yatırılan 20 bin lirayı, bankayı uyararak sahibine iade etti.

GSM operatörü mağazasında çalışan Murat Onat, mesai saatinde müşterileriyle ilgilendiği sırada, cep telefonuna gelen mesajla hesabına 20 bin lira yattığını öğrendi.

Beklediği bir para olmadığı için hemen bankayı arayan Onat, durumu yetkililere bildirdi.

Bunun tanımadığı bir kişi tarafından hesabına yanlışlıkla gönderildiğini öğrenen Onat, parayı banka aracılığıyla sahibine iade etti.

Onat, yaptığı açıklamada, ilk kez karşılaştığı durum karşısında önce şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Paranın yanlışlıkla yatırılmış olabileceğini düşünerek bankayla irtibata geçtiğini anlatan Onat, "Alın teriyle kazandığım helal parayla çok şükür gönül rahatlığıyla evime ekmeğimi götürüyorum. Hakkım olmayan bir parayı daha fazla hesabımda tutamazdım. Doğru olanı yapmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

Mağaza müdürü Fatih Özdil ise çalışanlarının örnek davranışının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, pazarda altın kolye bulan 112 Acil Servis ambulans şoförü ve şehit ağabeyi Ramazan Vural, kolyeyi, sahibine verilmek üzere zabıtaya teslim etti.

Şehit Uzman Çavuş Selim Vural'ın ağabeyi Ramazan Vural, semt pazarında alışveriş yaparken yerde altın kolye buldu.

Kolyeyi, sahibine verilmek üzere pazarda görevli zabıta ekiplerine teslim eden Vural, "Kardeşimi bu devlete şehit verdik. Boğazımızdan haram lokma geçmez. İnşallah sahibi çıkar da teslim edilir." dedi.

Zabıta ekipleri de Vural'a teşekkür etti.