THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, BVMW Genel Kurulunda konuştu:

İSTANBUL (AA) – Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) Genel Kurulu'nda birlikle sağladıkları değerli iş birliği kapsamında Alman KOBİ’lerinin önemli bir partneri olmaktan memnuniyet duyduklarını bildirdi.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, . 27 Ocak'ta Almanya başkenti Berlin’de düzenlenen 2020 BVMW Genel Kurul Toplantısında organizasyonun THY ile sağladığı başarılı iş birliğine dikkat çekildi.

Genel Kurul, birçok girişimci, siyasi lider, üst yöneticisi (CEO) ve alanlarında önde gelen ismi bir araya getirdi.

Toplantıda konuşan Aycı, 1960 yılından beri Almanya’ya uçtuklarını, THY'nin ilk uçuşundan bu yana ülkeler arasında taşıdıkları milyonlarca yolcu ile Almanya'nın uluslararası ölçekte ağırlıklı önem verdikleri pazarlardan birisi olduğunu belirtti.

Aycı, "BVMW ile sağladığımız bu değerli iş birliği kapsamında THY olarak Alman KOBİ’lerinin önemli bir partneri olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tesis ettiğimiz bu stratejik ortaklık zemininde üye iş yerleri, Türk Hava Yolları ile dünyanın dört bir yanına gerçekleştirecekleri uçuşlarda sağlanacak özel avantajlardan yararlanabilecekler. Her iki tarafın bu yöndeki arzusu ve sahip oldukları geniş imkanlarla bu önemli iş birliğinin önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğine inanıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Türkiye Okçuluk Federasyonu (TOF) ile Türk Hava Yolları (THY) arasında sponsorluk anlaşması yapıldı.

TOF'tan yapılan açıklamada, "Federasyonumuz ile THY arasında yapılmış olan sponsorluk anlaşması gereği olarak 17 Ağustos 2022 tarihine kadar sporcularımızın her biri için iç hat uçuşlarında 20 kg ekstra bagaj hakkı (yay çantaları için) tanınmış bulunmaktadır." denildi.

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatının (EUROCONTROL), 30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasındaki hava trafiği verilerine göre, Avrupa hava yolu trafiğindeki yükseliş devam ediyor. Söz konusu tarihlerde Avrupa’da 175 bin 607 uçuş gerçekleştirildi.

Kovid-19 önlemleri kapsamındaki kısıtlamaların büyük oranda kalkmasıyla İrlanda hava yolu firması Ryanair, günlük 2 bin 341 uçuşla Avrupa’nın en çok uçan hava yolu oldu.

THY, günlük 1297 uçuşla ikinci sırada yer alırken, 1999 seferle Easyjet hava yolu üçüncü oldu.

Pegasus Havayolları da listede 9. sırada yer aldı. Pegasus’un günlük uçuş sayısı 496 olarak açıklandı.

Raporda, hava trafiğinin Kovid-19 pandemi dönemi öncesi 2019 yılı seviyelerinin yüzde 72’sine yaklaştığı kaydedildi.