THY'nin bugünkü iç hat seferleri için 1.062 yolcu rezervasyon yaptırdı

İSTANBUL (AA) – Yeni tip koronavirüs salgını için alınan tedbirler kapsamında iç hatta uçuşlarını azaltan Türk Hava Yolları (THY) ile uçmak için 1.062 yolcu rezervasyon yaptırdı.

Alınan bilgiye göre, THY, İstanbul Havalimanı'ndan yeniden başladığı iç hat seferlerinde İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca "Seyahat İzin Belgesi" alan yolcularını taşıyor.

Bugün İstanbul Havalimanı'ndan karşılıklı olarak Ankara, Adana, İzmir, Van, Gaziantep, Antalya, Diyarbakır ve Trabzon seferlerini planlayan THY'ye 1.062 yolcunun rezervasyon yaptığı öğrenildi.

Alınan tedbirler gereği, uçak içinde "yan koltuk boş uygulaması" ile yolculara hizmet veriliyor.

ABD, Kovid-19'un Latin Amerika'daki merkez üssü olan Brezilya'dan ülkeye girişlerin durdurulduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Umman Sultanı Heysem bin Tarık görüşmesinde ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Umman Sultanı Heysem bin Tarık ile telefonda görüştü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Karşılıklı bayram tebriğinde bulunulan Erdoğan-Alvi görüşmesinde, Kovid-19 ile mücadelede iş birliği ve bölgesel meseleler ele alındı.

  • Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölümler arttı - İSTANBUL (AA) - Mısır Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Kovid-19 nedeniyle 29 kişinin yaşamını yitirdiği ve toplam can kaybının 764 olduğu belirtildi. Açıklamada, 752 kişide daha virüs tespit edilmesiyle vaka sayısının 17 bin 265'e yükseldiği, iyileşen hasta sayısının ise 4 bin 807 olduğu ifade edildi. Irak Irak Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 8 kişinin daha Kovid-19 nedeniyle vefat ettiği, 160 kişinin enfekte olduğu bildirildi. Açıklamada toplam can kaybının 160'a, vaka sayısının 4 bin 469'a yükseldiği, 2 bin 738 kişinin de sağlığına kavuştuğu kaydedildi. Yemen Yemen Koronavirüsle Mücadele Ulusal Komitesinden yapılan yazılı açıklamada, 2 kişinin daha virüs sebebiyle hayatını kaybettiği ve can… Daha fazlasını oku »Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölümler arttı
  • ABD, Brezilya'dan ülkeye girişlerin durdurulduğunu açıkladı - ABD, Kovid-19'un Latin Amerika'daki merkez üssü olan Brezilya'dan ülkeye girişlerin durdurulduğunu açıkladı. Daha fazlasını oku »ABD, Brezilya'dan ülkeye girişlerin durdurulduğunu açıkladı
Benzer Haber:  Hollanda'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 510'a çıktı
Etiketler: