Ticket Restaurant Edenred sürdürülebilir gelecek için dijitalin gücünden faydalanıyor

İSTANBUL (AA) – Edenred Türkiye, sürdürülebilir bir gelecek için teknolojinin tüm gücünden faydalanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, hayata geçirdiği dijital ürün ve çözümleriyle karbon ayak izini, kaynak tüketimini ve atık üretimini azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olan Edenred, gelecek yıla kadar sera gazı emisyonunu 2013'e oranla yüzde 26 azaltmayı, sunduğu çevre dostu hizmetlerini ise yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Edenred Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Selçuk Boztepe, şirket olarak her adımı doğa dostu bir bakış açısıyla attıklarını belirterek, hayata geçirdikleri dijital çözümlerle gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalıştıklarının kaydetti.

Bu yaklaşımla önce yemek kuponlarını karta dönüştürerek kağıt tüketimlerini azalttıklarını, sonrasında ise fiziksel kartlara alternatif olarak çıkardıkları dijital kart çözümleri ile daha az plastik tüketimi sağlayan doğa dostu bir işleyişe geçtiklerini aktaran Boztepe, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Dünyada olduğu gibi Türkiye'yi de yemek kartı sistemiyle ilk kez tanıştıran şirket olarak, bugün ülkemizde 25 bini aşkın kurumsal müşterimizin 1,5 milyonu aşkın kart sahibine 45 bin üye restoran ve kafede, binlerce akaryakıt istasyonunda hizmet veriyoruz. Tüm faaliyetlerimizi gün geçtikçe artan çevre bilincimizle hayata geçiriyor, dijital ürün ve çözümlerimizde doğaya olabildiğince az ayak izi bırakıyoruz. Bu kapsamda ilk olarak yemek kuponlarını içerisine bakiye yüklenebilen ve ömür boyu kullanılabilen Ticket Restauraant yemek kartlarına dönüştürdük. Bu sayede kağıt tüketimini büyük oranda azalttık. Ticket Restaurant yemek kartımıza 2019 yılında QR kod ile ödeme özelliği ekleyerek kartlara olan bağımlılığı ortadan kaldırdık. 2020 yılında ise MyEdenred mobil uygulaması ve EdenredPay uygulaması yüklü yeni nesil yazar kasaların birbiriyle temassız olarak haberleşmesini sağlayarak sektörde bir ilke imza attığımız NFC teknolojili EdenredPay dijital ödeme çözümümüzü kullanıcılarımızla buluşturduk. Bu sayede mobil temassız ödeme hızı ve pratikliğini bir adım öteye taşıdık. EdenredPay, yeni nesil yazar kasa sahibi tüm işletmelerde kullanılabiliyor. Bu da üye restoran, kafe ve marketlerin yüzde 90'ından fazlası anlamına geliyor."

– "Çevre hassasiyetimiz ile dijitalleşmeye yöneliyoruz"

Sürdürülebilir bir gelecek için dijital ürün ve hizmetlerin önemine işaret eden Boztepe, "Edenred Türkiye olarak çevre hassasiyetimiz ile dijitalleşmeye yöneliyor, bu alanlardaki yatırımlarımızla öne çıkıyoruz. Temassız ödeme seçeneklerini artırmak amacıyla fiziksel kartlara bir alternatif olarak hayata geçirdiğimiz Dijital Kart ile plastik ayak izimizi azaltıyor, plastik atık kaynaklı oluşan zararı önlemeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kullanıcılarının artan farkındalık seviyeleri ve çevre bilinçlerinin yanı sıra özellikle pandemi döneminde temassız ve hijyenik olma özellikleri nedeniyle de sıklıkla tercih edilen Dijital Kart'ın, yanında bulundurma, kaybetme, yeniden sipariş etme, gelmesini bekleme gibi sorunları da ortadan kaldırdığını aktaran Boztepe, "Eskiden Ticket Restaurant yemek kartı ile fiziksel olarak ödeme yapan pek çok kullanıcımız, bu dönemde ödemelerini mobil olarak yapmayı tercih etti. Doğayı korumasının yanı sıra teması azaltan ve sosyal mesafeyi koruyan bu çözümlerimiz çalışanların sağlıklarını korumalarına yardım ettiği gibi onların motivasyonlarını da artırdı." değerlendirmesinde bulundu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Edenred Türkiye, teşvik ve ödüllendirme kategorisindeki ürün ailesi Ticket Compliments hediye çekleri ile Babalar Günü’nde hem tasarruflu bir hediye arayışında olan şirketlerin hem de çalışanların kolaylık sağlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Edenred Türkiye'nin "İş hayatının her gününde yanınızdayız" mottosuyla hayata geçirdiği teşvik ve ödüllendirme ailesi Ticket Compliments hediye çekleri babaların yüzünü güldürmeye hazırlanıyor.

Edenred’in ayrıcalıklı dünyasına dahil olan şirketler, özel indirimlerle satın alabilecekleri Ticket Compliments Universal ve Ticket Compliments Fashion hediye çekleri ile hem yüzde 39 vergi tasarrufu sağlıyor hem de Babalar Günü’nde de çalışanlarına beğeni ve ihtiyaçlarına göre alışveriş imkanı sunuyor.

Ticket Compliments Universal hediye çeki, birçok seçkin markanın iki bine yakın mağazasından hediye seçimi yapma fırsatı tanıyor.

Çalışanlar, beyaz eşya, elektronik ürünler, dekorasyon ürünleri, mücevherat ve kozmetik gibi pek çok farklı kategoriye ev sahipliği yapan anlaşmalı iş yerlerinde alışveriş yapabiliyor.

Özel günlerde çalışanlarına hediye vermek isteyen şirketler için ünlü moda markalarından alışveriş yapma imkanı sunan Ticket Compliments Fashion hediye çeki ise çalışanları giyim, ayakkabı, aksesuar gibi şık hediye alternatifleri ile buluşturuyor.

Özel günlerde çalışanlarına hediye vermek isteyen şirketleri farklı markalarla anlaşmak, hediye temin etmek ve dağıtmak gibi operasyonel yük getiren süreçlerden ve bu süreçlerin maliyetinden kurtaran Ticket Compliments hediye çekleri indirim ve kampanya dönemlerinde de geçerliliğini koruyor.

Ticket Compliments Universal ve Ticket Compliments Fashion hediye çekleri, bir yıl boyunca ve bir ürün alışverişinde birden fazla hediye çeki ile aynı anda kullanılabiliyor.

Hediye çeklerinin geçerli olduğu mağazaların bilgisine MyEdenred uygulaması ya da edenred.com.tr üzerinden ulaşılabiliyor.

İSTANBUL (AA) – Edenred Türkiye'de 2019 yılından bu yana Chief Information Officer (CIO) olarak görev yapan Göksel Marangoz, Edenred Kuzey Avrupa bölgesine altyapı ve operasyonlarından sorumlu lider olarak atandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, kariyerine İngiltere'de devam edecek olan Marangoz, yeni görev tanımı kapsamında Edenred İngiltere, İsveç, Finlandiya, Belçika, Almanya ve Avusturya ülkelerinin teknoloji yönetiminden sorumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri alanında ise yüksek lisans eğitimini tamamlayan Marangoz, profesyonel çalışma hayatına 1999 yılında HP'de sistem destek mühendisi olarak başladı.

2005 yılında IT uzmanı olarak IBM Türkiye'ye transfer olan Marangoz, bir süre sonra burada IT güvenlik koordinatörlüğüne yükseldi. Başta Finansbank olmak üzere IKEA ve Danone gibi IBM'in birçok büyük müşterisine teknoloji desteği sağladı.

2007-2011'de Koç Holding bünyesinde network ve güvenlik ekip lideri görevi ile holdingin genel merkezinde tüm IT süreçlerinden sorumlu oldu. Koç Gurubu'nda sayısız projeye imza atan Marangoz, hem holding hem de grup şirketlerinin merkezi yönetim süreçlerinde, merkezi satın alma ve grup projelerinde çalıştı.

2011'de Turkcell'de IT uygulamaları operasyonlarından sorumlu ekibin başına geçen Marangoz Turkcell'in en yüksek gelir getiren katma değerli hizmetleri olan SMS, MMS, WAP, toplu mail, OTP gibi kritik servislerini yönetti. 2014 yılında ise yeniden Koç Holding'e dönerek Opet'te CIO olarak çalışmaya başladı. Opet'te çalıştığı 5 yıl boyunca şirketin IT organizasyonunu yeniden yapılandırdı ve SAP dönüşümü, mobil ödeme, araç tanıma gibi projeleri başarı ile yürüterek birçok alanda ödülün de sahibi oldu. Ayrıca, grup seviyesinde başlayan dijital dönüşüm, kurum içi inovasyon gibi önemli stratejik projelerde çalıştı.

Daha sonra IT'den sorumlu genel müdür yardımcısı olarak Teknosa'da çalışmaya başlayan Marangoz, 2019'a kadar şirkette CIO ve Chief Digital Officer (CDO) olarak görev aldı. Marangoz, bir yıl gibi kısa bir sürede hayata geçirdiği dijital projelerle IDC Türkiye Perakende Zirvesi Ödülleri'nde "En iyi Çok Yönlü Deneyim İnovasyon Ödülü" ile "En iyi Müşteri Deneyimi Projesi Ödülü"ne layık görüldü.

2019 yılından bu yana Edenred Türkiye'de CIO olarak görev yapan Marangoz, IT operasyonları başta olmak üzere Edenred Türkiye'nin tüm dijital ve teknolojik operasyonlarını başarıyla yönetti. 2 yıllık süre zarfında oldukça önemli projelere imza atan Marangoz, özellikle IT organizasyonunun yeniden yapılandırılması, altyapı ve veri merkezilerinin birleştirilmesi, Felaket Kurtarma Merkezi'nin hayata geçirilmesi ve test edilmesi başta olmak üzere Near Field Communication (NFC), QR Kod, Dijital Kart, ChatBot, Workday, Salesforce gibi projelerde aktif görev aldı.

Çalışmalarıyla IDC Türkiye'den iki farklı ödülü Edenred Türkiye'ye kazandıran Marangoz, yeni görevi kapsamında Edenred Kuzey Avrupa bölgesi için çalışmalarını sürdürecek.