Per. Ağu 22nd, 2019

TİKA ve Dışişleri Bakanlığından Cezayir ve Yemen diplomatlarına eğitim

ANKARA (AA) – Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi Başkanlığı iş birliğinde Cezayirli ve Yemenli diplomatlara Ankara'da diplomasi eğitimi verildi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkanlığın desteğiyle Diplomasi Eğitimi Programı (DEP) kapsamında, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi tarafından 10'ar kişilik ve diplomat heyetine eğitim verildi.

Eğitim kapsamında yabancı diplomatlara, Türk dış politikasının genel ilkeleri, çerçevesi ve ilgili ülkelerle ikili ilişkiler konusunda bilgi verildi. Bunun yanı sıra ekonomi diplomasisi, kamu diplomasisi, ikili-çok taraflı müzakereler, protokol, temsil, diplomatik misyon yönetimi, uluslararası ilişkiler ve uluslararası güvenlik gibi alanlarda eğitimler verildi.

TİKA genel merkezini ziyaret eden diplomatlara TİKA'nın Cezayir ve Yemen'de gerçekleştirdiği proje ve faaliyetler hakkında bilgi verildi.

  • Cezayir'de muhalifler ve destekçiler Buteflika'nın istifasından memnun
  • CEZAYİR (AA) – Cezayir'de Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın istifası, muhalifleri ve destekçileri tarafından memnuniyetle karşılandı.
    Özgürlük Öncüleri Partisi Başkanı ve eski Başbakan Ali bin Flis, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı yazılı açıklamada, "Yolsuzluğun ve zulmün sembolü olan Buteflika döneminin sona ermesinden büyük mutluluk duyuyorum." ifadesini kullandı.
    Genelkurmay Başkanı Ahmed Kayid Salih, dün akşam yaptığı yazılı açıklamada, Buteflika'ya