Pts. May 27th, 2019

TİKA'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi ailelere yardım

KABİL (AA) – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı () Kabil Ofisi tarafından 'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde ihtiyaç sahibi ailelere ramazan yardımında bulundu.

Yardım paketleri, Nangarhar Vali Yardımcısı Tamim Aref Momand ve TİKA Kabil Koordinatör Yardımcısı Yusuf Akça'nın katıldığı törenle dağıtıldı.

TİKA Kabil Ofisinden yapılan açıklamada, ramazan yardımları kapsamında Nangarhar vilayetindeki ihtiyaç sahibi 100 aileye gıda yardımı yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, yardım paketlerinin içerisinde un, pirinç, sıvı yağ, şeker, fasulye, yeşil çay, makarna ve nohut gibi temel gıda malzemelerinin bulunduğu aktarıldı.

TİKA'nın ramazan ayı boyunca ülkede yardım faaliyetlerinin süreceği kaydedildi.

 • TİKA'dan Afganistan'daki yoksul ailelere ve öğrenci yurtlarına yardım
 • KABİL (AA) – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın başkenti Kabil'de ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrenci yurtlarına ramazan yardımında bulundu.
  Yardım paketleri, TİKA Kabil Koordinatör Yardımcısı Yusuf Akça'nın katıldığı törenle ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
  TİKA Kabil Ofisinden yapılan açıklamada, ramazan yardımları kapsamında Kabil'deki ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrenci yurtlarına 120 paket gıda yardımı yapıldığı bildirildi.
  Açıklamada, yardım

 • TİKA'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi bin 150 aileye yardım
 • KABİL (AA) – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Afganistan’ın kuzey bölgesinde doğal afetler ve terör mağduru ihtiyaç sahibi bin 150 aileye ramazan ayı dolayısıyla gıda yardımı yapıldı.
  TİKA Mezar-ı Şerif Ofisinden yapılan açıklamada, ramazan nedeniyle Sar-i Pul, Cüzcan, Kunduz, Belh, Semengan, Badahşan ve Tahar vilayetlerinde doğal afetler,