Trabzon'da kar yağışı etkili oldu

TRABZON (AA) – Trabzon'da orta ve yüksek kesimlerde etkili kar yağışı nedeniyle bazı mahallelerde yollar ulaşıma kapandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının etkili olduğu Tonya, Düzköy, Şalpazarı ve Çaykara ilçelerinin bazı mahallelerinde kar kalınlığının 40 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.

Bazı mahalle yollarının ulaşıma kapandığına, bu yolların açılması için ekiplerin ilçe belediyeleriyle sabah erken saatlerde çalışmalara başladığına işaret edilen açıklamada, akşam saatlerine kadar kapalı tüm yolların açılmasının planlandığı aktarıldı.

Açıklamada, kar yağışının salı ve çarşamba günü de devam etmesinin beklendiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu süreçte vatandaşların yayla ve mezralara çıkmaması, acil hastaların ivedilikle 112 ekiplerine bildirilmesi, istenmeyen olayların önüne geçmek için kar yağışının olduğu bölgelerde kar lastiği veya zincir olmadan trafiğe çıkılmaması önem taşımaktadır. Ekiplerimiz kar yağışının olduğu tüm mahallelerimize gerekli müdahaleleri ivedilikle yapmaktadır."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

Erciyes AŞ yetkililerinden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde kent genelinde etkisini gösteren yağmur, Erciyes’te kara dönüştü.

Dağın 3 bin 500 rakımdaki Hörgüçkaya mevkisi ile yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplandı.

Kar yağışı nedeniyle Erciyes’in eteklerindeki Hacılar ilçesi ile Kıranardı ve Hisarcık mahallelerinde hava sıcaklığı gece 6 dereceye kadar düştü.

.w3-content { max-width: 100%; margin: auto;} .w3-tooltip, .w3-display-container {position: relative;} .w3-black, .w3-hover-black:hover { color: #fff!important; background-color: #000!important;} .w3-display-left { position: absolute; top: 50%; left: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(-0%,-50%);} .w3-display-right { position: absolute; top: 50%; right: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(0%,-50%);} .w3-btn, .w3-button {-webkit-touch-callout: none;-webkit-user-select: none; -khtml-user-select: none;-moz-user-select: none; -ms-user-select: none;user-select: none;} .w3-btn, .w3-button {border: none;display: inline-block;outline: 0;padding: 8px 16px;vertical-align: middle;overflow: hidden;text-decoration: none;color: inherit;background-color: inherit;text-align: center;cursor: pointer;white-space: nowrap;}

IĞDIR (AA) – 5 bin 137 metre yüksekliğiyle “Türkiye’nin çatısı” olarak anılan Ağrı Dağı’nın zirvesinden yaklaşık 3 bin 500 metresine kadar olan bölüm beyaza büründü.

Genelde Türkiye’de karın ilk yağdığı nokta Ağrı Dağı. Buraya kar yağması bölgede kışın habercisi olarak kabul ediliyor.

Yöre halkı, Ağrı Dağı’na kar yağmasının ardından kış mevsimi için hazırlık yapıyor.