Pts. May 27th, 2019

Trabzon'da kültür sanat

TRABZON (AA) – Trabzon'da düzenlenen "20. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" kapsamında, 'dan Fools & Feathers Tiyatrosu "Sıradışı Zamanlar"ı beğeniye sunacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce düzenlenen ve 2 Mayıs'ta başlayan festivale, Türkiye'nin yanı sıra İspanya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, Romanya, Rusya, Ukrayna ve Gürcistan'dan tiyatro grupları katılıyor.

Trabzon Devlet Tiyatrosu ev sahipliğindeki festivalin son gününde, Fransa'dan Fools & Feathers Tiyatrosu "Sıradışı Zamanlar"ı sahneleyecek. Oyun, bugün saat 15.00'te seyirciyle buluşacak.

– Sergi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi'nde "35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi", 18 Mayıs'a kadar gezilebilecek.

Kanuni Sultan Süleyman'ın 524. doğum yılı etkinlikleri kapsamında, Kanuni Sultan Süleyman Osmanlı Kültürevi'nde yarın saat 10.00'da "Tarih ile Sanat İç İçe" adlı el sanatları sergisi açılacak. Sergi, bir hafta ziyaret edilebilecek.

  • “Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonu” sergisi Fransa'da ziyarete açılacak
  • İSTANBUL (AA) – Osmanlı İmparatorluğu'nun son döneminde dış dünyayla siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkileri, Sultan II. Abdülhamid’in fotoğraf koleksiyonu üzerinden yansıtan "Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonu" sergisi, Fransa'da sanatseverlerle buluşacak.
    19. yüzyılda Osmanlı Fransa ilişkilerini de gösteren fotoğrafların yer aldığı sergi, Paris Büyükelçiliği ve Lyon Başkonsolosluğunun katkılarıyla yarın Lyon Belediye Binasında açılacak.
    Fotoğraf sanatçısısı Kamil Fırat'ın küratörlüğünü

  • “Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonu” Fransa'da

  • – “19. Yüzyıla Osmanlı Bakışı: Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonu” başlıklı sergide, Sultan 2. Abdülhamid’e ait koleksiyonun yanı sıra Nantes Diplomatik Arşivi’ndeki 2. Abdülhamid dönemiyle ilgili orijinal belge ve fotoğraflar da yer aldı