Trendyol'dan KOBİ'lere 100 milyon liralık ikinci destek paketi

İSTANBUL (AA) – Trendyol, iş ortağı KOBİ'lerin pandemi döneminde işlerinin devamlılığına destek olmak amacıyla nisan ayında başlattığı "Trendyol KOBİ Destek" programının ikincisini hayata geçirdi.

Trendyol'dan yapılan açıklamaya göre, nisan ayında Trendyol KOBİ Destek'i başlatan platform, 100 milyon liralık ikinci destek paketini duyurdu.

İkinci KOBİ Destek Paketi kapsamında Trendyol, iş ortağı KOBİ'lere ocak-şubat aylarında toplam 100 milyon lira değerinde finansman, pazarlama ve eğitim desteği sunacak. Trendyol pazar yerindeki on binlerce KOBİ, bu destekten faydalanacak.

– 50 milyon liralık finansman, 50 milyon liralık pazarlama desteği

Trendyol, İkinci KOBİ Destek Paketi kapsamında tüm kategorilerdeki on binlerce KOBİ iş ortağı için vade indirimini sürdürüyor. Platform, KOBİ'lere bu yolla toplam 50 milyon lira finansman desteği sunacak.

Güçlü pazarlama iletişimi ile platformda satış yapan KOBİ'lerin görünürlüklerini artıran Trendyol, 50 milyon liralık ek kaynak ayırarak pazarlama desteğini de artıracak. Trendyol, eğitimlerle KOBİ'lerin dijitalleşmesine katkı sağlamayı sürdürecek.

– "Bir yılda 260 milyon lira değerinde destek sağlamış olacağız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, "Türkiye'nin Trendyol'u olarak pandemi döneminde ülkemiz için var gücüyle çalışan KOBİ'lerimizin yanındayız. Pandeminin, iş ortağımız KOBİ'ler üzerindeki etkilerini azaltmak amacıyla nisanda Trendyol KOBİ Destek Paketi'nin ilkini açıklamıştık. Şimdi 100 milyon liralık destek içeren ikinci paketi KOBİ'lerimize sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Acar, pandeminin başladığı günden bu yana iş ortakları olan KOBİ'lerle birlikte Türkiye'nin dört bir yanındaki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu zor zamanlarda bizimle birlikte sorumluluk alan KOBİ'lerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. KOBİ Destek Paketi'nin ilkinde destek tutarını iki aylığına 80 milyon lira olarak açıklamıştık. Daha sonra süreyi uzattık ve KOBİ'lere nisandan bugüne kadar 160 milyon lira tutarında destek sağladık. Bu sayede on binlerce KOBİ'nin pandemiyle bozulan nakit dengesinde iyileşme sağladık. Pandeminin ekonomimiz üzerindeki etkileri ve bununla birlikte KOBİ'lerin de destek ihtiyacı devam ediyor. Bu ihtiyacı karşılamak için biz de 100 milyon liralık ikinci destek paketimizi devreye alıyoruz. Bir yılda toplam 260 milyon lira değerinde destek sağlamış olacağız. Finansal ve pazarlama desteklerine ek olarak Trendyol Akademi ile satış artırma, ürünlerini öne çıkartma, dijital pazarlama, kampanya yönetimi, depo ve operasyon yönetimi gibi konularda yüzlerce seminer ve içerik sunuyoruz. KOBİ'lerimiz ücretsiz eğitimlere ve konferanslara katılarak hızla dijitalleşiyor. Hedefimiz, KOBİ'lerimizin işlerini sorunsuz sürdürmelerini sağlamak ve e-ticaretle büyümelerini desteklemek."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – E-ticaret sitesi Trendyol üzerinden 17 ayda Türkiye genelinden verilen kanepe siparişinin yüzde 76’sını Kayseri tek başına karşıladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Trendyol, Kayseri’ye ilişkin e-ticaret satış verilerini açıkladı. Mobilya sektöründeki satışlarıyla öne çıkan Kayseri’de en çok sipariş alınan ürün kanepe oldu. Kayseri’deki üretici ve satıcılar Ocak 2020-Mayıs 2021 tarihleri arasında Trendyol üzerinden tüm Türkiye’den 39 bine yakın kanepe siparişinin yüzde 76’sını tek başına karşıladı. Trendyol, 29 bin 311 kanepe siparişini Kayseri’den Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilere ulaştırdı.

Köşe takımı, koltuk takımı, dolap, gardırop ve bez dolaplar da Kayseri’nin tüm Türkiye’den sipariş aldığı başlıca ürünler arasında yer aldı. 80 bin bez dolap siparişini yüzde 56’sı, 166 bin dolap ve gardırap siparişinin yüzde 55’i, 18 binden fazla köşe takımı siparişinin yüzde 73’ü de Kayserili üreticiler ve satıcılar tarafından tedarik edildi.

Trendyol’un verilerine göre Kayseri’den üç büyük il dışında en çok sipariş veren şehirler Bursa, Antalya ve Kocaeli oldu. Bursalı müşteriler 142 bin 590 adet, Antalyalı müşteriler 103 bin 580 adet ve Kocaelili müşteriler ise 86 bin 398 adet siparişi Kayserili satıcılardan verdi.

İSTANBUL (AA) – Trendyol, Ahbap Derneği'nin kurucusu Haluk Levent ile dün akşam gerçekleşen canlı yayında, müzisyen ve sahne emekçileri için destek kampanyası başlattı.

Trendyol'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, Ahbap Derneği ile müzisyen ve sahne emekçilerine destek için el ele verdi.

Bu kapsamda Trendyol, Ahbap Derneği'nin kurucusu Haluk Levent ile dün akşam gerçekleşen canlı yayında, müzisyen ve sahne emekçileri için destek kampanyası başlattı.

"Ahbap Sahneye Ses Ver Destek Kartları"nı platformu üzerinden satışa sunan Trendyol, 2 bin destek kartı satın alarak kampanyaya ilk katkıyı sağladı.

Haluk Levent, Trendyol'un Instagram sayfası üzerinden gerçekleşen canlı yayında milyonlarca Trendyol müşterisini de kampanyaya destek olmaya davet etti.

Trendyol, satılan her bir kartın gelirini doğrudan Ahbap Derneği'ne aktararak milyonlarca müşterisi ile zor bir dönemden geçen müzisyen ve sahne emekçilerinin yanında olacak.