Sal. Tem 16th, 2019

Trump Tower toplantısındaki Rus avukata dava

– ABD’de 2016 yılındaki başkanlık seçimlerinde Trump’ın kampanya yetkilileri ile görüştüğü belirtilen Rus avukata başka bir suçlama nedeniyle dava açıldı

NEW YORK (AA) – ABD Başkanı 'ın 2016 seçim çalışmaları sırasında kampanya yetkilileri ile görüştüğü belirtilen Rus avukat Natalia V. Veselnitskaya hakkında dava açıldığı bildirildi.

Amerikan medyasında yer alan haberlerde, New York federal savcılarının Veselnitskaya hakkında etkili bir Rus iş adamı ve yatırım şirketi ile ilgili kara para aklama soruşturmasını engellediği gerekçesiyle dava açtığı kaydedildi.

Haberle ilgili yapılan yorumlarda, davanın, Rusya'nın 2016'daki başkanlık seçimlerine müdahil olduğu tartışmaları çerçevesinde soruşturması hala devam eden New York'taki Trump Tower'daki toplantı ile ilgili olmadığı ancak Veselnitskaya'nın Rus hükümet yetkilileriyle derin bağları olduğunu göstermesi açısından önemli olduğu ifade edildi.

Veselnitskaya, Trump'ın 2016 başkanlık seçim kampanyası sırasında New York'taki Trump Tower'da oğlu Donald Trump Jr. ve diğer kampanya yetkilileriyle toplantıya katıldığı ve Trump'ın rakibi Hillary Clinton hakkında skandal konular bulma sözü verdiği iddiasıyla soruşturuluyor.

  • Trump oğlunun Rus avukatla görüştüğünü kabul etti
  • ANKARA (AA) – ABD Başkanı Donald Trump, oğlunun 2016 yılı haziran ayında "bir rakiple ilgili bilgi almak" için Rus bir avukatla görüştüğünü kabul etti.
    Trump, Washington Post, CNN ve AP'nin ABD Başkanının 2016 yılındaki bu görüşme nedeniyle endişeli olduğu haberini yayınlaması üzerine dün Twitter'da yaptığı paylaşımda, "Harika oğlum Donald'ın, Trump Tower'daki görüşmesinden ötürü endişeli olduğum

  • FBI, Trump'ın Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturmuş
  • – New York Times gazetesi, FBI’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve geldiği 2017’de Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturduğunu iddia etti