Per. Haz 20th, 2019

Turizm kentinde bilişim zirvesi

(AA) – 'da, bu yıl beşincisi düzenlenecek Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon toplantısı, 81 ildeki yöneticileri ve uzmanlarını buluşturacak.

Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Türkiye'deki Teknoloji Geliştirme Bölgeleri'nin iş birliğini ve bilgi paylaşımını artırmak amacıyla, 2016'dan bu yana koordinasyon toplantıları düzenlendiğini söyledi.

Antalya'nın bu yılki toplantıya ev sahipliği yapacağını aktaran Yavuz, toplantının 8-9 Kasım'da Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Bölgesindeki bir otelde gerçekleştirileceğini aktardı.

Ülke genelindeki tüm teknopark yöneticileri ile uzman ekibin buluşacağı toplantıda inşaat, yatırım, idari, mali ve katma değerli hizmetlere ilişkin oturumlar gerçekleştirileceğini belirten Yavuz, Ar-Ge çalışmalarına ilişkin de sunumlar yapılacağını bildirdi.

Toplantıyı "bilişim zirvesi" olarak değerlendiren Yavuz, "Bilişim alanında ülkemizi ileri noktalara taşıyacak projelerin doğması açısından önemli bir toplantı olacak. Birbirinden değerli katılımcılar, fikir alışverişinde bulunacaklar." diye konuştu.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneğince de sunumlar yapılacağını dile getiren Yavuz, toplantı kapsamında 9 Kasım Cuma günü katılımcılar için düzenleyecekleri gezi turuyla Antalya'nın doğal güzelliklerini tanıtacaklarını belirtti.

  • Bilişimciler İsveç ile dirsek temasında
  • STOCKHOLM (AA)- Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Gazi Teknopark koordinasyonunda yürütülen ''Gazi Bilişim Kümesi " kapsamında 12 bilişim firması İsveç'in başkenti Stockholm'de iş toplantısı düzenledi.
    Programa,Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt, Gazi Teknopark Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan ve Gazi Teknopark Genel Müdürü S.Tuğrul İmer, İsveç'in Kulu Fahri

  • Teknoparklara 711 milyon lira hibe desteği sağlandı

  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, teknoparklara 2004’ten bu yana 711 milyon lira tutarında hibe desteği sağlandığını belirterek, “Toplam desteğin 250 milyon liraya karşılık gelen önemli kısmı, son iki yılda verildi.” dedi