Paz. Tem 21st, 2019

Türk atletlerden 5 madalya

ANKARA (AA) – Türkiye, Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası ve Balkan Yarı Şampiyonası'nda 5 madalya kazandı.

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Andorra'nın Canillo kentinde düzenlenen 34. Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası sona erdi.

Hüseyin Can, İslam Adli, Veysel Tüminçin ve Ahmet Alkanoğlu'ndan oluşan Türkiye 20 Yaş Altı Erkek Takımı, Uganda ve Büyük Britanya'nın arkasında dünya üçüncülüğüne ulaştı.

Türkiye, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın ev sahipliği yaptığı 7. Balkan Yarı Maraton Şampiyonası'nı ise 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalyayla tamamladı.

Erkekler yarışında Aykut Taşdemir, şampiyon olurken, Cihat İlhan 3. sırayı aldı. Erkekler takım sıralamasında zirveye çıkan Türkiye, kadınlar takım klasmanında da 2'nciliği elde etti.

 • Türk atletlerden 3 madalya, 2 kupa
 • ANKARA (AA) – Balkan Yarı Maraton Şampiyonası'na katılan milliler, 1 gümüş ile 2 bronz madalya elde ederken, erkek ve kadın takımları da birer kupa kazandı.
  Türkiye Atletizm Federasyonundan (TAF) yapılan açıklamaya göre, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Nova Poshta Yarı Maratonu kapsamında düzenlenen şampiyonada, erkeklerde Ersin Tekal 1 saat 5 dakika 22 saniyelik derecesiyle gümüş madalya kazanan isim

 • Atletizm: Uluslararası Düsseldorf Maratonu
 • ANKARA (AA) – Atletizmde Uluslararası Düsseldorf Maratonu, sona erdi.
  Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Almanya'nın Düsseldorf kentinde koşulan maratona, Türkiye, 13 atletle katıldı.
  Erkekler yarışında Muzaffer Bayram, 2.17.56 derecesiyle genel sıralamada 10. olurken, Üzeyir Söylemez, Ömer Alkanoğlu, Ercan Aslan, Nuri Kömür, Hamza Aydoğan ve Cihat İlhan da yarışı ilk 25 arasında tamamladı.
  Kadınlarda Belarus adına