Pts. May 27th, 2019

Türk kurumları Bakü'de iftar çadırı kurdu

BAKÜ (AA) – 'ın başkenti Bakü'de, Türk Hava Yolları, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Ziraat Bank tarafından iftar çadırı kuruldu.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinin himayesinde Azerbaycan Nargis Fonunun da katkılarıyla Bakü'nün en ünlü meydanı olan "Fevvareler Meydanı"nda kurulan çadırda iftar verildi.

Bakü'nün merkezinde ilk kez kurulan çadıra halk büyük ilgi gösterdi. Çadıra gelenler, iftar vaktinde dua ederek oruçlarını açtı.

İftar çadırının 3 gün boyunca hizmet vereceği belirtildi.

 • Büyükelçi Özoral, Türk kurumlarının iftar çadırını ziyaret etti
 • BAKÜ (AA) – Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Türk Hava Yolları (THY), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Azerbaycan ve Ziraat Bank Azerbaycan tarafından Bakü'de kurulan iftar çadırını ziyaret etti.
  Azerbaycan Nargis Fonu'nun da katkılarıyla Bakü'nün ünlü "Fevvareler Meydanı"nda kurulan çadırı ziyaret eden Özoral, vatandaşlarla birlikte iftar açtı.
  Özoral'a eşi Meltem Özoral ile KKTC Bakü Temsilcisi

 • Gence'deki İmamzade Türbesi'nde iftar etkinlikleri
 • GENCE (AA) – Azerbaycan'ın ikinci büyük kenti Gence'deki İmamzade Türbesi'nde ramazan dolayısıyla iftar etkinlikleri düzenleniyor.
  On İki İmamlar'ın beşincisi Muhammed el-Bakır'ın oğlu İbrahim'in defnedildiğine inanılan türbenin külliyesinde farklı kurum ve kuruluşlar ihtiyaç sahipleri için iftar sofrası açıyor.
  İftar sofralarından birini bir süre önce Türkiye'nin Gence Başkonsolosluğu himayesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı Bakü