Türk Telekom, 2020'de de Türkiye'ye değer kattı

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom, insan odaklı yaklaşımıyla 2020'de de binlerce hayata dokunurken, kadın istihdamından görme engellilerin kitaplara erişimine ve eğitim-öğretimden amatör sporlara kadar "Türkiye'ye Değer" projelerini sürdürdü.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, "Türkiye'ye Değer" anlayışıyla projeler üreten şirket, 2020'de de bu çalışmalarını sürdürdü.

Şirket, internet ve e-ticaret eğitimi verdiği kadınların kariyer yolculuğuna, görme engelli bireylerin kitaplara ve sanat eserlerine ulaşmasına, amatör sporculara destek oldu, arama kurtarma ekibi Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE) ile afet zamanlarında hayat kurtardı.

– "Telefon Kütüphanesi" uygulaması 10 bin aktif görme engelli kullanıcıya ulaştı

Verilen bilgiye göre, "Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay" projesinde, 75 gönüllü eğitmen ile 4 bin kadına dijital pazarlama eğitimleri veren Türk Telekom, kadınların kariyer yolculuğunda 2020 yılında da yanlarındaydı.

Türk Telekom'un, "Herkes için erişilebilir iletişim" prensibiyle hayata geçirdiği, "Telefon Kütüphanesi" uygulaması, 10 bin aktif görme engelli kullanıcıya ulaştı.

250'den fazlası çocuk kitabı olmak üzere 2 bine yakın kitap ve dünyaca ünlü 20 tabloya sesli erişmeyi olanaklı kılan uygulamaya, 2020'de ilaç barkodu okuma özelliği eklendi. Bu sayede görme engelliler, 6 binden fazla ilacın kullanma talimatına dair bilgilere sesli olarak kolayca erişebiliyor.

– Günışığı Pandemi Dönemi Açık Öğrenim Platformu ile 43 bin aileye eğitim verildi

Türk Telekom'un az gören çocukların kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayan Günışığı projesi ise 2020'nin ilk 3 ayında "Okulumda Günışığı Seminerleri" ile 13 binden fazla öğrenciye, yaklaşık 700 öğretmen ve yöneticiye ulaştı.

"Günışığı Pandemi Dönemi Açık Öğrenim Platformu" ile 43 bin aileye eğitim verildi.

Türk Telekom'un Türkiye genelinde 11 bölgede yaklaşık 150 gönüllü çalışanından oluşan bir sivil savunma hareketi olan TTAKE, doğal afetlerde 2020'de de Türkiye'nin umudu oldu.

TTAKE, Elazığ depreminden İzmir depremine, Giresun Yağlıdere'deki selden Çaldağ bölgesindeki sele kadar farklı doğal afetlerde seferber oldu.

Türkiye'de sporun gelişmesi için amatör sporlara yıllardır destek olan Türk Telekom, ülkenin dört bir yanında basketbol, eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton gibi 33 farklı branşta 40 spor kulübünü destekledi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Milli Olimpiyat Komitesi’nden (TMOK) yapılan açıklamada, ” Londra 2012’de ülkemizi Olimpiyatlarda badminton dalında temsil eden ilk sporcumuz olan Neslihan Yiğit, Dünya Badminton Federasyonunun Olimpik Sıralama Listesine göre Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılmayı garantiledi.” denildi.

Bakan Kasapoğlu, Neslihan Yiğit’i kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde eden milli badmintoncu Neslihan Yiğit’i tebrik etti.

Dünya Badminton Federasyonunun olimpik sıralama listesine göre olimpiyatlara katılmayı garantileyen Neslihan Yiğit için tebrik mesajı yayımlayan Bakan Kasapoğlu, milli sporculardan güzel haberler gelmeye devam ettiğini kaydetti.

Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya Badminton Federasyonunun olimpik sıralama listesine göre Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılmayı garantileyen Neslihan Yiğit’i kutluyorum. Spor yaşamında elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekleyen milli sporcumuzun daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum. Olimpiyat kotası kazanan milli badmintoncumuzun başarısında emeği geçenleri de tebrik ediyor, Neslihan Yiğit’e Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda başarılar diliyorum.”

ANKARA (AA) – Türk Telekom Spor Kulübünün desteklediği farklı branşlardaki 5 milli sporcu, uluslararası organizasyonlarda altın madalya kazandı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, Türkiye'nin dört bir yanında pek çok farklı kategoride amatör sporcuları desteklemeye devam ediyor.

Türk Telekom'un milli tekvandocuları, Türkiye Tekvando Federasyonunun ev sahipliğinde, İstanbul'da düzenlenen 8. Uluslararası Türkiye Açık Turnuvası'nda 3 altın madalya kazandı. 46 ülkeden toplam bin 590 sporcunun mücadele ettiği turnuvada gençler kategorisinde 37 kiloda Hayrünnisa Gürbüz, 49 kiloda Aleyna Şenyurt ve 59 kiloda da Ömer Faruk Dayıoğlu birinci oldu.

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübünün Avrupa şampiyonu milli badmintoncuları Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin, 32 ülkeden sporcuların katıldığı, Tokyo Olimpiyatları'na puan veren Uluslararası Polonya Açık Turnuvası'nda çift kadınlar kategorisinin finalinde ev sahibi ülkeden rakiplerini 2-0 yenerek Türkiye'ye şampiyonluk getirdi.

Türk Telekom Spor Kulübü; basketbol, eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton gibi alanlarda 5 bin sporcuya destek veriyor.