Türk Telekom'da müşteri memnuniyeti yüzde 80'i aştı

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom kullanıcılarının yüzde 81'inin Türk Telekom bağlantısından memnun olduğu belirlendi.

Türk Telekom açıklamasına göre, bağımsız araştırma şirketi Ipsos tarafından Türk Telekom için 81 ilde 8-20 Ağustos 2020'de, CATI (bilgisayar destekli telefon anketleri) yöntemiyle 15-65 yaş aralığında kadın ve erkek karışık olacak şekilde toplam 1.202 Türk Telekom abonesiyle (Türk Telekom tarafından iletilen listedeki abonelerin il dağılımına göre kota takibi yapılmıştır) "Evde İnternet İlk Abonelik" araştırması gerçekleştirildi.

Araştırmaya göre, 2020 yılının mart, nisan ve mayıs aylarında evlerine ilk defa internet bağlatan Türk Telekom kullanıcılarının yüzde 81'inin Türk Telekom bağlantısından memnun olduğu belirlendi. Bu rakam, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollerde yüzde 83 olarak ölçüldü.

Salgının başladığı 2020'nin mart ayı ila mayıs ayı arasında yapılan araştırmayla evde internet aboneliğini ilk kez başlatan kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarının öğrenilmesi amaçlandı. Türk Telekom abonelerinin internete bağlanma nedeni yüzde 64 ile uzaktan eğitim olurken, Türk Telekom'u tercih etme nedenleri sırasıyla fiyatlarının uygunluğu, altyapısının iyi olması ve hızının iyi olması olarak belirlendi.

– "Türk Telekom olarak, hayatın tam merkezindeyiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, son bir yıl içinde yaşanan büyük dijital göçte altyapı ve mühendislik kabiliyetlerini ortaya koyarak Türkiye'nin iletişimde kalmasını sağladıklarını belirtti.

Kamu kurumları yararına geliştirdikleri yeni nesil teknolojilerle salgınla mücadelede ve uzaktan eğitimde öncü rol oynadıklarını aktaran Önal, "Türk Telekom olarak, hayatın tam merkezindeyiz. e-ticarette; güvenli alışverişten ödeme sistemlerine, eğitimden sağlığa kadar çevrim içi tüm faaliyetlerde, sürecin işlemesi için gereken altyapıyı ve bağlantıyı sağlıyoruz. Türkiye'nin en büyük şirketlerinden KOBİ'lere uzanan geniş bir çerçevede binlerce işletmeye sağladığımız altyapı, iletişim ve güvenlik destekleriyle faaliyetlerin ve ekonominin sürekliliğinde pay sahibi olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye'de internet altyapısının kurucusu ve geliştiricisi olarak, ülkemizin dijitalleşme yolculuğuna hız verirken, yerli ve milli teknolojilerimizle kurumlarımızın, halkımızın ve ülkemizin hizmetinde olmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom; eğlence, oyun, eğitim ve internet güvenliğine yönelik dijital servislerini, kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda 7 yeni "Dijital Paket" ile evde internet müşterilerine sunuyor.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, katma değerli servislerini 7 yeni "Dijital Paket"te bir araya getirdi.

Türk Telekom'un evde internet müşterileri eğlence, oyun, eğitim, güvenlik, kişisel gelişim ve girişimci paketlerinden kendilerine uygun içerikleri seçerek cazip fiyatlarla yararlanabiliyor.

Türk Telekom'un ayda 9,90 TL'lik "Dijital Eğlence Paketi"ni seçenler, Muud Premium ve e-dergi servisleri ile hit şarkıları ve trend içerikleri kaçırmıyor. Dijital Depo ile anılarını depoluyor ve cihazlarında yeni anılara yer açıyor.

Türk Telekom 17,90 TL'ye "Playstore Loot Paketi"ni sunuyor. İnternetsiz ve oyunsuz kalamayan oyunseverler, Türk Telekom'un oyun platformu Playstore'da kullanabilecekleri tek seferlik 100 TL'lik cüzdan kodu ve ücretsiz oyun hakkı kazanıyor.

Çocuğunu zararlı içeriklerden uzak tutmak ve doğru içeriklerle gelişimini desteklemek isteyen ebeveynler, ayda 17,90 TL'ye "Çocuk Güvenliği ve Eğitimi Paketi"ne dahil olabiliyor. Türk Telekom'un söz konusu paketi ile çocuklar, zengin içerikli oyunlaştırılmış zeka egzersizlerinin yer aldığı Mental Up, İngilizcenin severek ve kolay öğrenilmesi sağlayan Hedefim İngilizce ile gelişiyor. Ebeveynler, McAfee Safe Family ve McAfee Total Protection 3 Cihaz Lisans Hakkı ile çocuklarının ve cihazlarının online dünyada güvende olduğundan emin oluyor.

Birden fazla cihazla evde veya dışarda internet kullananlara uygun "Güvenlik" ve "Güvenlik Premium Paketleri", cihazlarını zararlı içeriklerden korumak ve cihazlarında yer açmak isteyenlere hitap ediyor. McAfee Total Protection 3 Cihaz Lisans Hakkı ve Dijital Depo 50 GB içeren Güvenlik Paketi 4,90 TL'ye, McAfee Total Protection 5 Cihaz Lisans Hakkı ve Dijital Depo 500 GB içeren Güvenlik Premium Paketi ise 9,90 TL'ye kullanıcılarla buluşuyor.

Ev konforunda kendilerini geliştirmek isteyen Türk Telekomlular, ayda 9,90 TL'ye "Kişisel Gelişim Paketi"nden faydalanabiliyor. Türk Telekom Akademi Kariyer Plus'ın geliştirdiği bilişim teknolojileri, web tasarımı, video montaj ve fotoğrafçılık gibi pek çok alanda 10 binden fazla eğitim videosu, istenilen konuda sıfırdan öğrenme imkanı veriyor. "Kişisel Gelişim Paketi"ndeki Türk Telekom Akademi Yabancı Dil paketleri ise 7 farklı dilde eğitim içerikleri sunuyor.

Türk Telekom'un "Dijital Girişimci Paketi", işini ve yeteneğini dijital platformlara taşımak ve yeteneklerini kazanca dönüştürmek isteyenlere yönelik olacak. Ayda 17,90 TL'lik paket ile müşteriler, Wix web sitesi platformu üzerinden kendi web sitelerini kolaylıkla oluşturabiliyor. Diğer yandan cihazlarını korumak ve dosyalarını depolamak isteyenler de McAfee Total Protection 3 Cihaz Lisans Hakkı ve Dijital Depo 500GB servislerinden yararlanabiliyor.

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom Prime sponsorluğunda gerçekleşen yol bisikleti kampı BoostCamp, Antalya'ya hazırlanıyor.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, şirketin spora ve sporcuya verdiği destek devam ediyor. Kullanıcıların hayatına renk katan birçok ayrıcalığın öncüsü Türk Telekom Prime'ın desteği ile başlayan, yol bisikletçilerinin en önemli hazırlık kampı Boostcamp'ın ikinci etabı tamamlandı. Bisikletçiler, üçüncü kampları için geri sayıma geçti.

Marmaris kampının devamı olarak gerçekleşen Boostcamp'in "Mystic Rise" konseptli Kapadokya ayağına, 100'ün üzerinde lisanslı bisikletçi katıldı. 4 gün süren kampta, farklı rotalarda mesafe ve hız grupları seçenekleri ile bisikletçiler; Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos ve Erciyes çevrelerinde sürüşlerini gerçekleştirdi.

Sporcular, ilk günü kendileri için hazırlanan Türk Telekom Prime Kızılçukur Vadisi'nde gün batımının tadını çıkardı. Katılımcılar, prime ayrıcalıklarıyla heyecanlı ve birbirinden farklı aktivitelerle dolu bir kamp dönemi geçirdi.

Yol bisikletçileri, Marmaris ve Kapadokya'nın ardından üçüncü kamplarını eylül ayında Antalya'da gerçekleştirecek.