Paz. Ara 8th, 2019

Türk Yıldızları'ndan 23 Nisan'a özel gösteri

MERSİN (AA) – Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mersin'de gösteri gerçekleştirdi.

Adana'daki İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndan havalanan akrobasi timi, sahil şeridindeki Adnan Menderes Bulvarı semalarında gösteri yaptı.

Sahil şeridinin tamamını dolduran binlerce vatandaş, uçakların Akdeniz'in üstünde görünmesiyle büyük heyecan yaşadı.

Uçakların, iniş, tırmanış ve dönüş hareketleriyle yaptığı şekiller alkış alırken, alçaktan yaptığı hareketler nefesleri kesti.

Kıyının tamamına yakının dolması nedeniyle çok sayıda kişi gösteriyi, denizin üstündeki kayalıklara çıkarak izledi.

Yaklaşık 30 dakikalık gösteride uçakların gökyüzünde çizdiği kalp işareti, beğeni toplarken, vatandaşlar güzel görüntüyü cep telefonlarıyla görüntülemek için birbirleriyle yarıştı.

AA muhabirine duygularını anlatan Zehra Şekerci, çok güzel bir etkinliğin gerçekleştirildiğini belirterek, "Çok duyguluydu, çok güzeldi. Harika, muhteşem bir çalışmaydı, anlatılmaz yaşanır. Küçük kızım çok heyecanlandı. Çok yakınımızdan geçtiler. İnanın böyle yüreğimiz ağzımıza geldi 'acaba çarpar mı?' diye. Milimetrik hesap yapmışlar ama çok güzel yapmışlar. dedi.

Alihan Küçük de gösteriyi çok beğendiğini vurgulayarak, "Müthiş bir şey. Mersin Mersin olalı böyle bir şey görmemiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." ifadesini kullandı.

Gösterinin minik izleyicilerinden 9 yaşındaki Ahmet Kayra Baflı ise uçakları ilgiyle izlediğini belirterek, "Gösteri çok güzeldi. Uçaklar çarpışacak gibi oldular. Bazılarının arkasından beyaz kırmızı renkli dumanlar çıkıyordu. O renklerden bir kalp şekli yaptılar. O an çok heyecanlandım." diye konuştu.

Akdeniz'de icra edilen NATO Deniz Muhafızı Harekâtı kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca komuta edilen ve Türk SAT personelinden oluşan NATO Özel Kuvvet Komuta Kontrol Elementi (SOCCE) tarafından Malta Özel Unsur Komutanlığı personeline eğitimler verildi.
#MSB #TSK

Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı tarafından 02-06 Aralık 2019 tarihleri arasında Askeri Eğitim ve İşbirliği kapsamında Azerbaycan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeline, yangın yara savunma eğitimleri verildi.
@wwwmodgovaz
#MSB #TSK

NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2’de görevli İspanyol ESPS PATINO akaryakıt gemisi ile NATO’nun Deniz Muhafızı Odak Harekatına katılan TCG GÖKSU fırkateynimiz denizde akaryakıt transferi icra etti.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/8122019-42081
#MSB #TSK