Turkcell'in “Gameventure” programına yazılımcılardan yoğun ilgi

İSTANBUL (AA) – Turkcell'in Türkiye oyun pazarının gelişmesi ve yerli yazılımcı istihdamını desteklemek amacıyla Game Factory iş birliğiyle başlattığı "Gameventure" programına başvuru süresi yoğun ilgi sebebiyle uzatıldı.

Turkcell'in açıklamasına göre, Türkiye'nin küresel oyun pazarından daha fazla pay almasına katkı sağlamak ve nitelikli genç yazılımcılar için yeni iş olanaklarının önünü açmak amacıyla oyun kuluçka merkezi Game Factory iş birliğiyle hayata geçirilen programa kısa sürede 1.200'den fazla yazılımcı kayıt yaptırdı.

Yerli oyun yazılımcılarına hem eğitim hem de fonlanma desteği sağlayan Gameventure programına başvuru süresi, yüksek ilgi nedeniyle 26 Şubat'a ertelendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Hukuk, Regülasyon ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir, Türkiye'nin global oyun pazarında daha iyi yerlere gelmesi için Gameventure programı aracılığıyla genç yazılımcılara ihtiyaç duydukları tüm desteği vereceklerini bildirdi.

Demir, "Ülkemizde yetişmiş nitelikli genç yazılımcılarımızın yeteneklerini ortaya çıkarabilmeleri ve yeni iş fırsatları yakalayabilmeleri için başlattığımız Gameventure programı kısa sürede yoğun ilgi gördü. Biz de başvuru süresini 26 Şubat'a kadar uzatma kararı aldık." ifadelerini kullandı.

Projenin, Türkiye'nin küresel oyun ekonomisinden hak ettiği payı alabilmesi için çok önemli olduğunu vurgulayan Demir, "Yalnızca tüketerek değil, üreterek de oyun pazarında yer almak isteyen yazılımcı gençlerimizi kendi oyunlarının kahramanı olmaları için Gameventure programımıza bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

– Turkcell iş ortağı olma şansı sunuluyor

Verilen bilgiye göre, Turkcell Akademi'nin Geleceği Yazanlar Platformu üzerinden başvuruda bulunacak adaylar, ilk olarak platformdaki oyun programlama dili Unity eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını alacak.

Eğitim fazını tamamlayan adaylar, Geleceği Yazanlar tarafından programın oyun kuluçka merkezi partneri Game Factory'ye yönlendirilecek. Burada takımlara ayrılacak adaylar, mentorlar eşliğinde kendi oyunlarını yazmaya başlayacak.

Gerekli şartları sağlayan oyunlara, Turkcell'in yenilikçi teknoloji projelerini destekçilerle buluşturan kitlesel fonlama platformu Arıkovanı aracılığıyla fon toplama desteği sağlanacak. Piyasaya çıkmaya hazır hale gelen oyunlar, Turkcell desteğiyle yayınlanacak ve Turkcell'e "Oyun İş Ortağı" olarak kazandırılacak.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Turkcell, çeşitli nedenlerle işini kaybeden ya da gelir kaybı yaşayan müşterileri için "Tam Destek Programı" programını başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, program kapsamında sunulan özel tarife ile Turkcell faturalı ve faturasız hat sahipleri kesintisiz iletişime devam ederek, iletişim giderlerini azaltacak. 1000 dakika, 250 SMS ve 7GB internet paketine sahip tarife ilk 6 ay boyunca 9 TL, ikinci 6 ayda ise 39 TL olarak ücretlendirilecek. Faturasız hat kullanıcıları için planlanan paket fiyatı ise 9 TL olacak ve paket 6 ay boyunca ayda 1 kez alınabilecek.

Tarifeye ihtiyaç duyan Turkcell müşterileri, e-devlet’ten alacakları iş durumu belgelerini Turkcell Dijital Operatör üzerinden sisteme yükleyerek tarife taleplerini iletebilecek. Gerekli kontrollerin ardından başvurusu onaylanan müşterilerin tarifeleri tanımlanacak. Kampanyadan faturalı ve faturasız hat sahibi olmak üzere toplamda 50 bin Turkcell'li faydalanabilecek.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon şunları kaydetti:

"Türkiye'nin Turkcell'i olarak teknolojimizle insanlarımızın hayatına değer katarken, kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizle de kimseyi geri bırakmadan toplumsal faydaya yönelik projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bunun en güzel örneklerinden birisi de yeni hayata geçirdiğimiz 'Tam Destek Programı' oldu. Program kapsamında müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirdiğimiz tarife ile her zaman olduğu gibi bu zor dönemde de müşterilerimizin yanında olarak onlara destek olmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve her koşulda iletişim ihtiyaçlarının karşılanması için yeni kampanya ve tarifeler sunmaya devam edeceğiz."

İSTANBUL (AA) – Dergilik, haziran ayında da kullanıcılarına, uygulamanın özelliklerinden faydalanırken aynı zamanda GB kazanma şansı sunuyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Dergilik, haziran ayında da okuyucularına kazandırmayı sürdürüyor.

Verilen bilgiye göre, uygulama mayıs ayında başlattığı hediye GB kampanyasını bu ay ikiye katladı.

Haziran ayında uygulama üzerinden 20 makale okuyan ve 20'şer adet makale ile podcast dinleyen kullanıcılara 2 GB internet hediye edilecek.

Toplamda 60 aksiyonu tamamlayan kullanıcılar hatlarına tanımlanan 2 GB internet hediyesini 6 saat içinde Dergilik uygulaması dahil her türlü internet ihtiyacı için kullanabilecek.

– Kişisel gelişim bölümleri, en çok tercih edilen podcastler arasında bulunuyor

Açıklamada yer alan bilgiye göre, hizmete sunulduğu günden beri Dergilik üzerinden toplamda 5,3 milyon makale dinlenirken son üç ayda dinlenen podcast sayısı 2 milyona ulaştı.

Yenilikçi özelliklerle kendini geliştirilmeye devam edilen Dergilik, son dönemin popüler dijital medya ürünlerinden podcast'i özellikleri arasına ekledi.

Mart 2021 itibarıyla kullanıcılar uygulama içine eklenen podcast dinleme özelliği ile daha zengin bir deneyim yaşarken, kişisel gelişim bölümleri en çok tercih edilen podcastler arasında, "kendine iyi davran", "organik beyinler podcast" ve "herkes farklı ve özeldir" en çok dinlenen kanallar arasında yer alıyor.

Dergilik'in geçen yıl başlattığı "Sesli Makale" özelliği de büyük ilgi görüyor.

Binden fazla dergi ve gazeteyi tek platformda buluşturan Dergilik'te editörler tarafından seçilen makaleler Mart 2020'den bu yana yapay zeka tarafından seslendiriliyor.

Kullanıcılar, makalelerin yanında bulunan "oynat" butonuna tıklayarak içeriğe sesli olarak ulaşabilirken, Sesli Makale özelliği ile kullanıcılar kaliteli içerikleri yalnızca okumakla kalmıyor, aynı zamanda dinleme imkanı da buluyor.