Pts. Kas 18th, 2019

Türkiye, FIBA Şampiyonlar Ligi'nde üçüncü sırada

İSTANBUL (AA) – Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde (BCL) kulüp ve ülke sıralamaları FIBA tarafından duyuruldu.

Yapılan açıklamada, turnuvaya katılım konusunda net ve şeffaf ilkeler belirleyen BCL'nin, hem kulüp hem de ülke sıralamalarını içeren bir erişim listesi geliştirdiği belirtildi.

Ülke sıralamasında Türkiye üçüncü gösterilirken, kulüp sıralamasında Teksüt Bandırma üçüncü, Beşiktaş Sompo Sigorta da beşinci durumda yer aldı.

Kulüp sıralamasının performansa göre toplanan puanlarla oluştuğu, bu sıralamanın BCL'ye katılan kulüplerin sınıflandırılmasında ve kura çekimlerinin çeşitli aşamalarında kullanılacağı kaydedildi. Son üç sezonda toplanan puanların, her yeni sezonun sıralaması belirlenmeden önce dikkate alınacağı ifade edildi.

Kulüplerin topladığı puanlarla oluşturulan BCL Ülke Sıralaması ise yıllık olarak kazanılan toplam puanın, aynı sezon turnuvaya o ülkeden katılan kulüp sayısına bölünmesiyle belirleniyor.

Bu sıralamanının, her ülkeden BCL'nin çeşitli aşamalarına katılacak kulüp sayısını belirlemek için kullanılacağı aktarıldı.

Basketbol Son Dakika Haberleri


Türkiye Basketbol Ligi'nde 6. hafta tamamlandı. ⛹‍🏀 İşte alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu 👇⬅

A Kadın Milli Takımı Menajeri Yasemin Horasan'ın, Litvanya maçı sonrası açıklamaları. 🗣👆

A Kadın Milli Takımı Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu'nun, Litvanya maçı sonrası açıklamaları.🗣👆

A Kadın Milli Takım’da çok önemli başarılar yaşamış milli oyuncumuz Birsel Vardarlı Demirmen'e TBF CEO'su Ömer Onan tarafından Ay-yıldızlı forma ve plaket takdim edildi.
Her şey için teşekkürler
@birselvardarli7
🇹🇷🏀👏

Basketbol Gençler Ligi 8’inci hafta maçında TAC NEF ile Darüşşafaka Spor Kulübü saat 14.00’te karşılaşacak. 🏀⛹‍♂ Mücadeleyi izlemek için 👉 https://www.youtube.com/watch?v=Nk-jvzhFUEg