Türkiye Finans, Türkiye’nin en etik şirketleri arasına girdi

İSTANBUL (AA) – Türkiye Finans Katılım Bankası, her yıl etik ve iş ahlakı konusunda iş dünyasına farkındalık kazandırmak amacıyla Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından düzenlenen ve bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen “ETİKA-Türkiye’nin En Etik Şirketleri” organizasyonunda uluslararası etik standartlara uygunluğuyla üçüncü kez ödül alarak önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye Finans açıklamasına göre, Türkiye Finans Katılım Bankası, etik ve iş ahlakı alanında farkındalık oluşturmak amacıyla EDMER tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen "ETİKA-Türkiye’nin En Etik Şirketleri" organizasyonunda, ilgili tüm kriterlerde başarı göstererek üçüncü kez ödüle layık görüldü.

Şirket yönetimlerinde iş ahlakına ve etik değerlere bağlı kalarak faaliyetlerini sürdüren kurumların ödüllendirildiği organizasyon kapsamında Türkiye Finans, uluslararası etik standartlara uygun olarak gerçekleştirdiği çalışmalarla üçüncü kez Türkiye’nin en etik şirketlerinin arasına girerek önemli bir başarıya imza attı.

Altı kategoride hazırlanan soruları cevaplandıran şirketlerin 100 üzerinden değerlendirildiği ölçümleme sisteminde Türkiye Finans, kriterleri başarıyla tamamlayarak ödüle layık görülen 23 şirketten biri oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans İç Kontrol ve Uyum Direktörü Ogün Ataoğlu, Türkiye Finans olarak insan odaklı kurum kültürü ve iş süreçlerine yansıttıkları değerlerine "ETİKA-Türkiye’nin En Etik Şirketleri" organizasyonunda, üçüncü kez ödüle layık görülmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Türkiye Finans olarak kendileri için işlerini başarıyla yapabilmemizin en önemli kriterlerinin başında iş ahlakına, etik ilkelere ve insan odaklı çalışma kültürüne sadık kalmak geldiğini aktaran Ataoğlu, "Yaptığımız her işte insani değerlere öncelik vermek ve etik ilkelere bağlı kalarak süreçlerimizi ilerletmek hem çalışanlarımıza hem de müşterilerimize mükemmeliyet olarak yansıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da katılım bankacılığı prensiplerine bağlı kalarak ve kurumsal değerlerimize sahip çıkarak ülkemizin rol model kurumları arasında yer almaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türkiye Finans, Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP) tarafından düzenlenen Öğrenme ve Gelişim Ödülleri'nde 3 yıl üst üste ödül aldı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Finans, çalışan merkezli bakış açısıyla hayata geçirdiği insan kaynakları çalışmalarıyla TEGEP tarafından düzenlenen Öğrenme ve Gelişim Ödülleri'nde gümüş ödüle layık görüldü.

Türkiye'nin önde gelen kurumlarının eğitim ve gelişim alanında değer yaratan projelerinin ve uygulamalarının değerlendirildiği programda Türkiye Finans, "Ölçme Değerlendirme ve İş Sonuçlarına Katkıda Fark Yaratan Gelişim Programı" kategorisinde, "Kredi Yetkilileri Sertifika Programı" projesiyle ilgili kategoride tek ödül alan kurum oldu.

Aynı organizasyondan 2019 yılında "Kredi Teklifi Hazırlama ve Kredi Analizi Programı", 2020 yılında ise "Çapraz Satış ve Müşteride Derinleşme & Satış Antrenmanı" projeleriyle peş peşe bronz ödül alan banka, bu yıl da gümüş ödüle layık görülerek 3 sene üst üste insan kaynakları alanındaki başarısını ve çalışan gelişimine verdiği önemi kanıtladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Züleyha Büyükyıldırım, Türkiye Finans olarak, çalışanlarının performansını yükseltmeyi hedeflediklerini, verimliliği artıracak çalışmalar gerçekleştirmeye devam ettiklerini bildirdi.

İnsan kaynakları alanında hayata geçirdikleri ilham veren yenilikçi uygulamalarla ödül portföylerine bir yenisini daha eklemenin gururunu yaşadıklarını belirten Büyükyıldırım, şunları kaydetti:

"Bankamızda kredi yetkisi olan çalışanlarımızın kredi süreçlerine ilişkin bilgi seviyesini arttırmayı amaçladığımız ve uçtan uca tüm kredi süreçlerini aktardığımız Kredi Yetkilileri Sertifika Programı ile TEGEP gibi itibarlı bir dernek tarafından, ilgili kategoride ödül alan tek kurum olarak önemli bir başarıya imza attık. Program sonrasında ölçümlediğimiz çıktılara baktığımızda eğitim programının bankamızdaki kredi kalitesinin artışında ve bankamızın ortak kredi kültürü oluşumunda ciddi bir rol oynadığını gördük.

Uçtan uca kredi sonuçlanma süresinde ortalama yüzde 34, sorunlu kredi rasyosunda yüzde 58 oranında görülen düşüş, eğitim programı ile birlikte kredi onay kalitesinde sağladığımız artışın somut göstergesi oldu. Programın çalışan bağlılığı skoru üzerindeki etkilerine baktığımızda ise Krediler İş Grubu’nun Çalışan Bağlılığı Anketi-Eğitim ve Gelişim Olanakları kategorisinde bağlılık oranında yüzde 100'ün üzerinde artış gözlemledik. Projelerimizle 3 sene üst üste ödül sahibi olmamız bankamızın çalışan gelişimine ve eğitimine verdiği önemin en büyük göstergesi oldu. Bundan sonraki süreçte de başarılarımızın mimarı olan çalışanlarımıza değer kattığımız uygulamalar ile sektörde adımızdan söz ettirmeye devam edeceğiz."

İSTANBUL (AA) – Türkiye Finans Katılım Bankası ve Intercity, Türkiye Finans’ın sektörde bir ilk olan yenilikçi iş modeli Hızlı Finansman ve Ödeme Platformu bünyesinde stratejik bir iş birliğine imza attı.

Türkiye Finans'tan yapılan açıklamaya göre, bireysel taşıt finansmanında 2020’yi yüzde 8,9 pazar payı ile kapatan Türkiye Finans, bu iş birliği ile taşıt finansmanı alanında Türkiye’nin ilk 3 bankası arasına girmeyi hedefliyor.

Anlaşma kapsamında Intercity’nin Türkiye genelindeki tüm bayileri Hızlı Finansman noktaları olarak taşıt finansmanı alanında hizmet vermeye başlayacak.

Bu sayede alıcılar, Intercity bayilerinden 7 gün 24 saat, kolay ve hızlı bir şekilde taşıt finansmanı başvurusunda bulunabilecek ve banka şubesine gerek kalmadan, ihtiyacın doğduğu anda ve yerde hayalini kurdukları aracın dakikalar içerisinde sahibi olabilecek.

Türkiye Finans, Türkiye’nin ikinci el araç satışı ve filo kiralama şirketi Intercity ile Türkiye Finans’ın sektörde bir ilk olan, yenilikçi iş modeli Hızlı Finansman ve Ödeme Platformu bünyesinde stratejik bir iş birliğine imza attı.

İmza töreni, Intercity Klasik Otomobil Müzesi’nde Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam ve Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İş birliği kapsamında; Intercity’nin Türkiye genelindeki tüm bayileri Hızlı Finansman noktası olarak taşıt finansmanı alanında hizmet vermeye başlayacak. Tüm Intercity bayilerinde 50.000 TL’ye 18 ay vade ile yüzde 0’dan başlayan kar oranlarının sunulduğu ve 150.000 TL’ye kadar kullandırım yapılan taşıt finansmanına 7 gün 24 saat boyunca başvuru yapılabilecek. Alıcılar, nüfus cüzdanı haricinde hiçbir ek belgenin gerekli olmadığı finansman başvurularında hayalini kurdukları araca dakikalar içerisinde sahip olabilecek.

– İhtiyacın doğduğu anda ve yerde finansman desteği

Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye’de yirmiye yakın farklı sektörde faaliyet gösteren Hızlı Finansman bayileri ile taşıt ve ihtiyaç finansmanı, yedek hesap, kredi kartı başvurusu, sigorta teklifi, fatura, aidat ve kredi kartı ödemesi gibi farklı bankacılık hizmetlerini tek bir noktadan müşterilerine sağlıyor. Eğitimden sağlığa, beyaz eşyadan mobilyaya, elektronikten taşıta, farklı alanlarda faaliyet gösteren 14.000 Hızlı Finansman bayisinde Türkiye Finans, müşterilerinin şubelere gitmesine ve ek prosedürlerle uğraşmasına gerek kalmadan, onlara ihtiyaçlarının doğduğu anda ve yerde çeşitli finansman destekleri, başvuru ve ödeme kolaylığı sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam, Hızlı Finansman gibi yenilikçi alt yapısıyla ön plana çıkan ürün ve hizmetleri daha da geliştirerek finansal araçlara herkesin kolaylıkla ulaşabilmesini ve bu sayede finansal fırsat eşitliği sağlamayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye’nin binlerce noktasında hizmet veren Hızlı Finansman ürünümüz Türkiye Finans’ın öncü vizyonunun en somut örneklerinden biri. 2020 yılında yirmiye yakın sektörde hizmet veren Hızlı Finansman ve Ödeme Platformu iş modelimiz bünyesindeki tüm hızlı finansman iş ortaklarımız ile Türkiye Finans olarak ekonomiye 1 milyar lira değerinde katkı sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Finansal çözümler alanında iki kez ödüle layık görülen Hızlı Finansman ile çok çeşitli bankacılık hizmetlerini fiziki şube veya çalışma saatlerine bağlı kalmaksızın müşterilerimizin ihtiyaçlarının doğduğu anda ve yerde anında onların hizmetine sunuyoruz.

Bu yenilikçi iş modelimiz kapsamında, Intercity gibi lider bir kurum ile güçlerimizi birleştirerek taşıt finansmanı alanında iş birliği gerçekleştirmekten ve müşterilerimize ihtiyaçları olduğu anda ve yerde destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bankamız 2020 yılında bireysel taşıt finansmanında sektörün önemli aktörlerinden oldu. 2020 yılı verilerine göre, bankaların kullandırım yaptıkları bireysel taşıt finansmanları sonucunda yılı yüzde 8,9 pazar payı ile kapattık. 2021 yılı hedefimiz katılım bankaları arasında lider konumda olmanın yanında; bankacılık sektöründe taşıt finansmanında akla gelen ilk 3 banka arasında yer almak."

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ise, "Sektörün lider markası Intercity olarak, tam 30 yıldır müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak ve geliştirmek için çalışıyoruz. Türkiye Finans ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği de süreçleri hem daha pratik hale getirecek hem de müşterilerin diledikleri araca erişimlerini daha hızlı hale getirecek. Intercity’nin, Türkiye’nin dört bir yanındaki geniş bayi ağı ile verdiği hizmetlerin, Türkiye Finans ile yaptığımız iş birliği sayesinde daha güçlü bir yapıya kavuşacağını öngörüyoruz. Bundan sonraki dönemde de müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya, sektörünün öncü kurumlarıyla çeşitli alanlarda iş birlikleriyle hizmet kalitesini yukarı taşıyacak çözümler geliştirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.