Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Yeni Malatyaspor'a “geçmiş olsun” mesajı

İSTANBUL (AA) – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), futbolcu ve personelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan BtcTurk Yeni Malatyaspor için "geçmiş olsun" mesajı yayımladı.

TFF'nin internet sitesinden yayımlanan mesajda, "Yapılan kontrollerde Kovid-19 testi pozitif çıkan BtcTurk Yeni Malatyaspor Kulübü futbolcusu ve çalışanı ile BtcTurk Yeni Malatyaspor camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Devlet Bahçeli: "Türkiye'yi erken seçime sürükleme kara propagandasına kulak asılmayacak, milletvekili seçimleri 2023 Haziran'da yapılacaktır."

Sağlık Bakanı Koca: "İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı. Yeni vaka sayımız öngörülen seviyede. Solunum desteğine ihtiyaç azalıyor."

Türkiye'de son 24 saatte 827 kişiye Kovid-19 tanısı kondu, 23 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 164 bin 769, can kaybı 4 bin 563 oldu.

Son 24 saatte 974 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 128 bin 947 oldu.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 39 bin 45'e yükseldi.

Pekcan: "(Zynga'nın Peak'ı alması) Bu, dijital oyun ihracatında büyük başarılar elde eden firmalarımız için gurur verici. Sektörümüzün arkasındayız"

  • Edirne'de halı sahalar yeniden futbolseverlere açıldı - EDİRNE (AA) - Edirne'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan halı sahalar, futbolseverlere hizmet vermeye başladı.Yaklaşık 2,5 aydır kapalı bulunan halı sahalarda akşam saatlerinden itibaren yoğunluk oluştu.Halı Saha Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Ayhan Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, tedbirler kapsamında soyunma odaları ve duş taraflarının kapalı olduğunu söyledi.Sporcuların dezenfektan kullandıktan sonra sahaya alındığını belirten Dinç, "Tesisleri gün içinde sık sık dezenfekte ediyoruz. Aynı zamanda halı sahada kullanılan toplar da dezenfekte ediliyor. Halı sahada futbol oynayan her vatandaşımızın kaydını alıyoruz, hastalık durumunda bizimle iletişime geçmeleri için." diye konuştu.Dinç, birçok müşterinin telefonla arayarak sahayı rezerve etmek istediğini, bu nedenle de… Daha fazlasını oku »Edirne'de halı sahalar yeniden futbolseverlere açıldı
  • Nijerya'da Kovid-19 nedeniye kapatılan cami ve kiliseler yeniden açıldı - ABUJA (AA) - Batı Afrika ülkesi Nijerya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan cemaatle ibadet yasağı kaldırılarak tüm ibadethaneler açıldı. Nijerya Hükümet Sekreteri ve Kovid-19'la Mücadele Başkanı Boss Mustapha, yaptığı açıklamada, Devlet Başkanı Muhammed Buhari'nin onayıyla ülke genelindeki cami ve kiliselerin ibadete yeniden açıldığını duyurdu.İbadethanelerin yaklaşık iki aydır kapalı olduğunu belirten Mustapha, cami ve kiliselerin ibadet vakitlerinden önce dezenfekte edilmesi ve sosyal mesafeye özen gösterilmesi uyarısında bulundu.Mustapha, ülkede genelinde daha önce 20.00-06.00 saatlerinde uygulanan kısmi sokağa çıkma yasağının yarından itibaren 22.00-04.00 saatlerinde uygulanacağını kaydetti.Ülkede tüm sınırların kapalı kalmayı devam edeceğinin altını çizen Mustapha, "Eyaletler arası seyahat yasağı devam ediyor.… Daha fazlasını oku »Nijerya'da Kovid-19 nedeniye kapatılan cami ve kiliseler yeniden açıldı
Etiketler: