Türkiye genelinde radarla hız denetimi yapıldı

ANKARA (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM), Türkiye genelinde 33 bin 34 araç ve sürücülerini kapsayan uygulamada, radarla hız denetimi yapıldı.

EGM'den yapılan açıklamaya göre, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik; sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız ihlali kaynaklı trafik kazalarını önlemek, can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla 26-27-28 Mart tarihlerinde ülke genelinde eş zamanlı hız denetimleri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde 33 bin 34 araç ve sürücüye yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, 29 bin 143 araç ve sürücünün hız ihlali yaptığı, 86 araç sürücüsünün seyir halinde cep telefonu kullandığı tespit edildi. Toplam 29 bin 674 trafik kural ihlali de belirlenerek işlem yapıldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, terör örgütü Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist’in (TKP/ML) kırsal alan yapılanması Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusunun (TİKKO) içerisinde geçmiş dönemde sözde “Merkez Komite Üyesi” olarak faaliyet yürüten, örgüt adına çok sayıda illegal-silahlı eyleme katıldığı belirtilen ve kırmızı bültenle aranan H.K’nin bugün Muğla’nın Milas ilçesinde düzenlenen operasyonla yakalandığı kaydedildi.

H.K’nin 1979’da örgüt mensupları ile çıkan çatışmada polis memuru Muammer Sencer’in şehit edildiği olayın faillerinden olduğu ve kırmızı bültenle arandığı belirtildi.

ANKARA/HAKKARİ (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Hakkari Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadelede başarılı bir operasyona imza attı.

Operasyonda, çekiciye bağlı dorsede yapılan aramada bir ton eroin üretimine yetecek 2 bin litre asetik anhidrit ele geçirildi.

– Bir şüpheli gözaltına alındı

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti”ni önlemeye yönelik çalışmaları sürüyor.

Batı illerinden kente eroin yapımında kullanılan asetik anhidrit getirileceği bilgisi üzerine Depin polis kontrol noktasında durdurulan çekicide yapılan aramada 2 ton asetik anhidrit ele geçirildi.

Gözaltına alınan sürücünün emniyetteki işlemleri sürüyor.