Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası, Ankara'da başladı

ANKARA (AA) – 2020 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası, 36 ilden 73 kadın sporcunun katılımıyla Ankara'da başladı.

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından, Grand Otel'in ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonada, aralarında uluslararası usta unvanlı Ekaterina Atalık'ın da bulunduğu birçok kadın satranççı hamle yapıyor.

TSF Başkanı Gülkız Tulay, AA muhabirine şampiyonayla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Yıllardır 8 Mart Kadınlar Günü'nü içine alan haftada satranç şampiyonasını yapmaya özen gösteriyoruz. İl turnuvalarında derece yaparak seçilmiş ya da Türkiye şampiyonalarında unvan elde etmiş sporcularımız mücadele ediyor. Kadın satrancının daha iyi noktalara gelmesi anlamında, bu turnuvadan çıkacak sonuçlar çok önemli. Son derece güzel bir organizasyon. Kadınların sporcu olmalarının yanı sıra yönetimde de aktif yer almaları için elimizden geleni yapıyoruz. Bu anlamda da diğer federasyonlara örnek olduğumuzu düşünüyorum. Türkiye'deki 3 kadın federasyon başkanından biriyim. Diliyorum ki kadın federasyon başkanlarının sayısı artar. Turnuvamızda her yaştan sporcularımız, engelli sporcularımız da var. Satranç masasında herkes eşit. Herkesin satranca bir şekilde dokunmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Şampiyona 8 Mart'ta sona erecek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri markası Arzum, Londra Kahve Festivali’nde Arzum Okka ürünleriyle Türk kahvesi deneyimi yaşatacak.

Arzum açıklamasına göre, Türk kahvesi kültürünü dünyaya yaymayı kendine misyon edinen ve bunun için etkili çalışmalara imza atan Arzum Okka, şimdi de Londra Kahve Festivali’ne katılarak ziyaretçilerini "tam kıvamında, bol köpüklü" Türk kahvesi ile buluşturacak.

Arzum Okka, 23-26 Eylül tarihlerinde Londra’da gerçekleşecek olan Londra Kahve Festivali alanında kuracağı stantta, misafirlerine benzersiz lezzette Türk kahvesi ikram edecek. Festival katılımcıları stantta ayrıca, Arzum Okka ürünlerinin teknolojilerini yakından inceleme şansını elde edecek.

Açıklamaya göre, Arzum Okka’ların patentli pişirme ve kahvenin demlenme noktasını algılama teknolojisi sayesinde bu eşsiz lezzeti deneyimleme fırsatını yakalayacak olan kahve severler, Arzum standında Türk kahvesi şöleni yaşayacak. Her yıl dünyanın farklı noktalarından binlerce kişinin ziyaret ettiği Londra Kahve Festivali’nde bu yıl Arzum Okka’nın öne çıkması bekleniyor.

İSTANBUL (AA) – Arzum’un, sahada tüketicinin hayatını kolaylaştırmak için hayata geçirdiği Dijital Promotör uygulaması Stevie Awards’ta Bronz Stevie'ye layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Arzum, Stevie Awards'ta Dijital Promotör uygulamasıyla Bronz Stevie ödülüne hak kazandı.

Uluslararası şirket ve organizasyonları, yıl içinde gösterdikleri performans ve sosyal hayata yansıyan pozitif katkıları çerçevesinde ödüllendiren Stevie Awards’ta Dijital Promotör uygulaması en değerli hizmet kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Arzum Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhan Giray, tüm dünyada hala etkisini sürdüren pandemi döneminde dijitalleşmenin her alanda olduğu gibi satışta da üzerine odaklanılması gereken bir konu olduğunu belirtti.

Giray, "Arzum olarak bu alanda kendimizi geliştiriyor ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Satış sırasında, tüketicilerin dikkatini çekebilme, ürünü kısa sürede en iyi şekilde aktarabilmenin, dijitalleşmenin sağladığı en önemli avantajlar olduğunu dile getiren Serhan Giray, şunları kaydetti:

"Türkiye’de bir ilk olan ve bize bu değerli ödülü getiren Dijital Promotör’ü devreye sokarak sahada tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırmayı hedefledik. Ürün satışını desteklemeye yönelik geliştirdiğimiz bu dijital sistemle tüketicilerimiz, üzerinde çip takılı Arzum ürününü hareket ettirdiklerinde ekrandaki tanıtım videosu ile karşılaşıyor. Özellikle pandemi sürecinde mağaza içerisinde sosyal mesafe korunarak ürün hakkında detaylı bilgi alınmasını kolaylaştıran Dijital Promotör uygulamamız, teknolojik altyapısı sayesinde etkileşimi, gerçek zamanlı, anlık olarak takip edebilmemizi sağlıyor. İnovasyon odaklı bir şirket olarak Dijital Promotör projemizin Stevie Awards gibi dünyanın en saygın ödüllerinden biriyle taçlandırılması, bize ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor."