Paz. Ağu 18th, 2019

Türkiye, KKTC'ye yardıma hazır

– İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telefonda görüştüğü KKTC İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’a sel felaketinin yaşandığı bölgeye her türlü yardıma hazır olduklarını iletti

ANKARA (AA) – İçişleri Bakanı , telefonda görüştüğü Kuzey Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars'a sel felaketinin yaşandığı bölgeye her türlü yardıma hazır olduklarını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Soylu, mevkidaşı Ayşegül Baybars'ı telefonla arayarak, KKTC'de iki gündür etkili olan yağış sonrası yaşanan sel felaketinden dolayı geçmiş olsun dileklerini iletti.

Mevkidaşına sel felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarla ilgili taziyelerini bildiren Soylu, AFAD olarak bölgeye her türlü yardıma hazır olduklarını kaydetti.

  • “Kıbrıs meselesi, bizim milli davamızdır”
  • ANKARA (AA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin bizim için ayrıcalıklı bir yeri vardır. Kıbrıs meselesi, bizim milli davamızdır." dedi.
    Bakan Soylu, Mesleki ve Kültürel Gelişim Gezisi kapsamında Türkiye'de bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Merkez Kaymakamı Ahmet Arslan ve beraberindeki kaymakamları makamında kabul etti.
    Soylu, Kuzey Kıbrıs'tan gelen heyetin,