Pts. Ağu 19th, 2019

Türkiye, Malezya'daki uluslararası savunma ve hava fuarına katılacak

– Malezya’da 26-30 Mart’ta düzenlenecek Langkawi Uluslararası Deniz ve Hava Fuarı 2019’a, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 31 ülke katılacak

KUALA LUMPUR (AA) – Malezya'da martta düzenlenecek "Langkawi Uluslararası Deniz ve Hava Fuarı 2019" (Lima 19) etkinliğine, Türkiye'nin de aralarında yer aldığı 31 ülkenin katılacağı bildirildi.

Malezya Savunma Bakanı Muhammed Sabu, yaptığı açıklamada, 26-30 Mart'ta Malezya'nın Langkawi adasında düzenlenecek fuara, başta Türkiye olmak üzere aralarında Çin, İngiltere, ABD, Fransa, Almanya, Ukrayna, Rusya ve Avustralya'nın da bulunduğu 31 ülkenin katılacağını ve katılımcı ülke sayılarının artmasını beklediklerini belirtti.

Türkiye'nin katılımının önemine dikkati çeken Bakan Muhammed, "Fuarda katılımcılardan toplam 12 ülke, kendi fuar çadırlarını kuracak. Savunma sanayisiyle bilinen Türkiye, 730 metrekarelik alanla en büyük fuar çadırına sahip olacak." ifadesini kullandı.

Muhammed, fuarın içeriğinin yüzde 60 savunma sanayi, yüzde 40 ticaretle alakalı olacağını, toplam 354 savunma ve ticaret şirketinin fuara katılım sağlayacağını vurguladı.

  • Türkiye, 38 firmayla Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na katılacak
  • İSTANBUL (AA) – Türkiye, 5-10 Kasım'da Çin'de gerçekleşecek Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na katılacak.
    İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nden (İKMİB) yapılan açıklamaya göre, İKMİB milli katılım organizasyonu ile 5-10 Kasım'da Şanghay’da düzenlenecek Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na giyim, aksesuar & tüketici ürünleri, yiyecek ve tarımsal ürünler, tüketici elektroniği & elektronik aletler, otomobil, üst düzey akıllı ekipmanlar