Pts. Eki 14th, 2019

Türkiye Rafting Şampiyonası'na doğru

VAN (AA) – Van'ın Bahçesaray ve Çatak ilçelerinde 16-20 Ekim tarihlerinde yapılacak Rafting Türkiye Şampiyonası'nın hazırlıkları devam ediyor.

Birinci etabının Bahçesaray, ikinci etabının da Çatak ilçesinde yapılacağı şampiyona için derelerde parkur düzenleme çalışmaları yapılıyor.

İş makineleriyle yarışlara uygun hale getirilecek derelerde, sporcular deneme antrenmanı yaptı.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ve Türkiye Rafting Federasyonunda görevli hakemler, yarışların yapılacağı parkurda incelemede bulundu.

Belediye başkanı Şeylan, yaptığı açıklamada, yarışma için tüm hazırların devam ettiğini söyledi.

İş makineleriyle parkur düzenleme çalışması yürüttüklerini ifade eden Şeylan, şunları kaydetti:

"Bu tür organizasyonlar huzurun geldiğini gösteriyor. Gelen misafirlerimizi, yarışmacılarımızı en iyi şekilde ağırlamak için belediye olarak üzerimize düşen ne varsa tüm personellerimiz ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu tür organizasyonlarla doğa turizmini bu bölgede yaygınlaştırmak ve ilçeyi tanıtmak istiyoruz. Herkesi bu güzellikleri görmeleri için Çatak'a davet ediyoruz."

Erdoğan: "(Barış Pınarı) Harekatımızı sonuna kadar götürmekte kararlıyız. Başladığımız işi bitireceğiz. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye Barış Pınarı Harekatı'yla en az 1974 Kıbrıs Barış Harekatı kadar hayati önemde bir adım atmıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sadece terör örgütünün bir sözde siyasi organizması var, onun haricinde şu anda milletimiz yekvücut halinde."

Erdoğan: "(Barış Pınarı Harekatı) 700'ü aşkın havan topu bizim ülkemize, ilçelerimize atıldı. 18 şehidimiz, 200'e yakın yaralımız var."

Erdoğan: "Terör örgütlerine ve onların yularını elinde tutan şer odaklarına rağmen, terörü kaynağında yok etme irademizi asla sekteye uğratmadık."